Prežila som africké peklo

Alena je mladé dievča, ktoré stále lieta v oblakoch. Jej najväčším snom je ísť do Afriky, miluje tú krajinu a aj všetko, čo je s ňou spojené. Stretne tam Alexa, ktorý ju natoľko opantá, že ju presvedčí, aby s ním zostala.

Domov sa vráti zariadiť si nejaké veci a potom sa vráti do Afriky, aby tam začala pracovať a žiť svoj sen. Ani len netuší, čo sa na ňu chystá a že život, ktorý žila doteraz, bol prechádzka ružovou záhradou. Z letiska ju vyzdvihne chlap, ktorý ju vezie do pravého pekla, z ktorého niet úniku. Celá jej pyramída v čo verila, sa rúca a pochybovala, že sa niekedy postaví do pôvodného tvaru.

Nájde sa niekto, kto jej pomôže? Alebo umrie sama na tomto Bohom zabudnutom mieste a jej mama sa nikdy nedozvie, čo sa s ňou stalo, lebo ju pochovajú ako prašivého psa kdesi za domom, kde to peklo prežívala na vlastnej koži?

Príbeh Prežila som africké peklo napísala autorka Dominika Würll v spolupráci so ženou, ktorá si niečím podobným prešla, miesta a aj postavy sú ale vymyslené, avšak dej je reálny a na rovinu, práve v tejto chvíli sa niekde tam, možno celkom neďaleko, deje niečo podobné. Kniha je určená čitateľom vo veku od 18+ a nie je určená pre slabšie povahy. Kniha vyšla v pražskom nakladateľstve Naše vojsko.