Rodičia často zabíjajú kreativitu v deťoch

Populárny neuropsychológ Dr. Robert Krause prichádza s dvomi knihami o detskom mozgu – ako ho pochopiť, podporiť a stimulovať, aby z dieťaťa vyrástol inteligentný, šikovný a múdry dospelák. Po knihe Detský mozog: Novorodenec vyjde vo vydavateľstve Ikar aj Detský mozog: Batoľa.

Detský mozog sa začína rozvíjať počas vnútromaternicového vývinu a jeho dozrievanie rapídnym spôsobom akceleruje v prvých mesiacoch a rokoch života. Neuropsychológ a dvojnásobný otec Robert Krause čitateľov vo svojej knihe prevedie dvadsiatimi štyrmi modelovými situáciami, ktoré im pomôžu pochopiť vývin dieťaťa. Na týchto názorných príkladoch ukáže a pomocou najnovších vedeckých poznatkov vysvetlí, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať, aby ste podporili zdravé dozrievanie mozgu dieťaťa.

Kniha osloví svojou jednoduchou a systematickou štruktúrou, vďaka ktorej je možné ľahšie pochopiť kognitívnu neuropsychológiu a v úlohe rodiča sa tak čitateľ bude cítiť istejšie a bezpečnejšie.

Detský mozog sa vyvíja už počas vnútromaternicového vývinu a rapídnym spôsobom dozrievanie akceleruje v prvých rokoch života po pôrode. Vďaka týmto publikáciám venovaným detskému mozgu pochopíte, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať ak chcete podporiť zdravé dozrievanie mozgu detí a to od počatia až po koniec tretieho roku života, tvrdí Dr. Robert Krause.

Dr. Robert Krause sa štúdiu psychológie začal venovať pred viac než desiatimi rokmi. Už počas vysokej školy napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Vo svojej praxi doposiaľ vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 18 národností. V súčasnosti zastrešuje významné programy neurovied a neuropsychológie v Mexiku, Španielsku a v Afrike.

Ako odborníka ho veľmi často oslovujú popredné slovenské a zahraničné médiá. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách. Napriek mnohým pracovným úspechom je však najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér. Tvrdí, že úspech ho neurobil šťastným, ale šťastie ho urobilo úspešným.

Milan Buno, knižný publicista