Román Slabosť ako výhoda v češtine

Jane Benkovej vychádza v júli v Českej republike už 17-ty román, tentokrát príbeh o krasokorčuliarke Kataríne, ktorá skončila aktívnu kariéru a hľadá si v živote nový priestor. Kniha Slabost jako výhoda vychádza zabalená do úplne inej obálky ako bola jej – inak veľmi úspešná – slovenská verzia.

A o čom tento román je? Kataríne vybrali rodičia meno po krasokorčuliarskej legende Katarine Wittovej, a veštili správne: aj v Katke drieme kus športového talentu. Zamiluje sa do korčúľ a stane sa ľadovou hviezdou.

Po niekoľkých neúspechoch a šokujúcom útoku šialenca, ktorý ju takmer zabije, sa však vo svojich dvadsiatich piatich rokoch rozhodne zavesiť korčule na klinec. Odvážne vykročí z hviezdnej bubliny, v ktorej dovtedy žila, vyrovnáva sa s realitou a hľadá nový zmysel života, no zisťuje, že na večierkoch a diskotékach ho nenájde. Spozná Lukáša, zaľúbi sa, ale strach z ľudí Katku od neho viac vzďaľuje, než ich vzájomne zbližuje.

Katarína sa snaží prekonať obavy a vyjsť z pohodlia samoty, no nájde silu otvoriť mu celé svoje srdce? Najmä kým Lukáš urobí čosi nečakané. Kniha Slabost jako výhoda vychádza v pražskom nakladateľstve Naše vojsko – edícia Naše rodina.