Štvornohý tulák si získa srdcia čitateľov

V susednej Českej republike sa jeho príbeh stal v priebehu roka od svojho vydania najpredávanejšou knihou. Na svojom konte má viac ako 120 000 predaných výtlačkov a získal dokonca cenu čitateľov v najväčšej literárnej súťaži Magnesia Litera. Slovenské vydanie českého bestselleru spisovateľa Filipa Rožeka vychádza práve teraz a na pultoch kníhkupectiev ho nájdete s názvom Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť.

Sympatický tulák Gump na stranách knižnej novinky rozpráva o ceste plnej prekážok a pascí, ale aj o láske psích hrdinov k ich ľudským spoločníkom. Originálne, poetické, ale miestami aj bolestivé rozprávanie vychádza zo skúseností autora, ktorý sa celý život venuje záchrane týraných psov a náprave krívd, akých sa ľudia na zvieratách dopustili.

Knižný príbeh o nádeji, ktorú nespúta ani najpevnejšia reťaz, sa onedlho dočká aj filmového spracovania. Súčasťou slovenského vydania je aj príloha s fotografiami z nakrúcania rovnomenného filmu režiséra F. A. Brabca, v ktorom zažiaria herecké hviezdy Bolek Polívka, Ivana Chýlková, Eva Holubová, Karel Roden či Patricie Pagáčová. Spolu s nimi sa na plátne objavia psí herci a herečky s mimoriadne smutnými životnými osudmi, ktoré sa však podarilo zmeniť vďaka práci zanietencov, medzi akých patrí aj spisovateľ Filip Rožek.

Vydavateľstvo Ikar sa rozhodlo priložiť svoju pomocnú ruku a vydanie knihy Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť obohatilo o charitatívny rozmer. Časť výťažku z predaja venuje dvom slovenským organizáciám, ktoré s opustenými či týranými psíkmi pracujú – občianskemu združeniu Pes v núdziÚtulku Levice, ktorý prevádzkuje občianske združenie Šťastný domov. Gumpove dobrodružstvo tak poteší nielen čitateľov a čitateľky, ale aj chlpáčov, s ktorými sa život nemaznal.