Veľkolepá oslava Jiřího Suchého

Vydavateľstvo Supraphon pripravilo pri príležitosti deväťdesiatky Jiřího Suchého pre jeho priaznivcov ozajstnú lahôdku. Kolekcia 15 CD obsahuje 9 hier z Divadla Semafor, ktorých autormi sú Jiří Suchý a Jiří Šlitr.

Zbierka s názvom Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad nadväzuje na predchádzajúce vydanie 9 hier Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra z rokov 1959 až 1964 (Zuzana, Jonáš a spol.). Zároveň predstavuje zavŕšenie spoločnej tvorby oboch autorov. Nahrávky pochádzajú z rokov 1965 až 1970, teda z vrcholného obdobia slávy divadla, ktoré zásadne ovplyvnilo kultúrne dianie v Českej republike v 2. polovici 20. storočia.

Na scéne tohto divadielka sa vystriedali takmer všetky vtedajšie významné spevácke a herecké hviezdy, obaja autori pre nich zložili stovky piesní a výstupov. Mnohé hry sú teraz k dispozícii v plnej dĺžke úplne prvýkrát. Ťažisko tvoria unikátne záznamy z archívov Divadla Semafor, doplnené nahrávkami z archívu Supraphonu, uviedla producentka vydavateľstva Supraphon Naďa Dvorská.

Komplet 15 CD Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad obsahuje tieto hry: Dobře placená procházka, Zavinil to bubínek, Zuzana je všude jako doma, Benefice, Ďábel z Vinohrad, Tak co, pane barone, Poslední štace, Jonáš a dr. Matrace a Revizor v šantánu, s bonusom desiatich piesní z hry Sekta. Nahrávky v celkovom čase 15 hodín a 40 minút vybral a do kompletu Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad zostavil Lukáš Berný.