Veľký umelec, veľký príbeh

Legenda českej rockovej scény, spevák, hudobník, skladateľ a frontman kapely Olympic prináša v týchto dňoch svojim fanúšikom špeciálnu novinku. Petr Janda osobne načítal svoju vlastnú autobiografiu. Veľký príbeh jednej výnimočnej hudobnej kariéry vychádza ako audiokniha s názvom Dávno plus. Zaujímavým bonusom nahrávky je, že Petr Janda sprevádza svoje rozprávanie vlastnými gitarovými improvizáciami.

Osobnosť Petra Jandu je neoddeliteľne spätá s jeho profesiou, v novej audioknihe nám však odhaľuje i svoje súkromie. Spoznávame ho ako človeka, ktorý spomína na detstvo, rodičov i svoju vlastnú rodinu, na pekné i tragické chvíle, skrátka na všetko, čo mu život v priebehu času dal i vzal.

Rozhodne je to zaujímavá skúsenosť. Nikdy predtým som nič také nerobil. Myslel som si, že je to brnkačka, ale sedel som v štúdiu tri dni a nahovoril 250 strán textu. Hlasivky držali. Spomenul som si na to, ako mi ako chlapčekovi čítala rozprávky moja tetička. Gitarové predely som nijako moc nevymýšľal, zahral som to, čo mi prsty na hmatník priniesli. Je to taký predel medzi kapitolami alebo odstavcami, hovorí Petr Janda.

Súčasťou audioknihy Dávno plus je aj 25 hitov od skupiny Olympic i zo sólových projektov, ktoré vychádzajú tiež samostatne na digitálnom kompilačnom albume Dávno plus – Pesničky z rovnomennej audioknihy a sú taktiež k dispozícii na všetkých streamovacích platformách.

Kapela Olympic, jedna z najpopulárnejších českých rockových skupín, oslavuje tento rok významné jubileum. Neuveriteľných šesťdesiat rokov existencie tejto ikonickej formácie vyvrcholí nezabudnuteľným koncertným finále, ktoré sa uskutoční 18. decembra v pražskej O2 aréne. Súčasťou narodeninových osláv je nielen nová audiokniha Petra Jandu, ale i tohtoročná nová kolekcia 5CD – Olympic 60, ktorá prináša spomienku na najväčšie hity a kľúčové piesne z celej histórie Olympicu.