Aňa Geislerová je zamilovaná prezidentka

Prezidentka, ktorá má za sebou rok v úrade, je zahltená prácou a jej program je každý deň na prasknutie nabitý. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. A tak sa jedného dňa odhodlá na riskantný kúsok. Pôvabná česká herečka Aňa Geislerová vo filme Prezidentka hľadá cestu ako uplatniť právo milovať a byť milovaná mužom svojich snov.

Pre mňa bolo veľmi dôležité vedieť, že Kateřina bytostne cíti potrebu niečo meniť a pomáhať, hovorí herečka o svojej postave, ktorú zahrala po boku Ondřeje Vetchého. Spolupráca s Ondrom je vždy skvelá. Je to špecifický človek, ale skvelý partner, s ktorým sa dosť nasmejeme. Dokáže takým svojím zvláštnym spôsobom povzbudzovať, je mi s ním jednoducho dobre, opisuje s úsmevom herečka.

Obsadenie herečky do úlohy hlavy štátu v sukni a lodičkách bola pre režiséra jasná voľba. Nikdy som nepremýšľal o nikom inom. Chceli sme spolu zase pracovať a jej talent, esprit a šarm sú pre túto úlohu ako stvorené, prezrádza režisér. Vedľa hlavnej partnerskej dvojice sa vo filme objavia aj Juraj Loj, Veronika Khek Kubařová, Oskar Hes, Jiří Langmajer alebo Vanda Chaloupková. Romantickú novinku uvedie do slovenských kín distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia30. júna 2022.