Bontonfilm prinesie väčšinu filmov ocenených Oscarom

Ja, Tonya

Tento rok spoločnosť Bontonfilm prinesie divákom na DVD, Blu-ray a 4K Ultra HD nosičoch najviac filmov ocenených Oscarom. Môžu sa tešiť na filmy ako Podoba vody, Najtemnejšia hodina, Tri billboardy kúsok za Ebbingom a ďalšie.

Film Podoba vody získal štyroch Oscarov a to i v hlavných kategóriách Najlepší film a Najlepšia réžia. Nezvyčajný príbeh o nemej upratovačke, ktorá sa v tajnom štátnom laboratóriu zblíži s tajomným vodným tvorom vyjde na DVD, Blu ray a 4K Ultra HD nosiči 20. júna.

Gary Oldman ako Winston Churchill v príbehu o mužovi, ktorý sa nevzdal, aj keď okolnosti stáli proti nemu. V roku 1940 sa blížila nemecká invázia do Anglicka a britský premiér sa mal dohovoriť na podmienkach prímeria. Namiesto toho svojou slávnou rečou vyburcoval národ k boju. Najtemnejšia hodina vyjde na DVD, Blu ray a 4K Ultra HD nosiči 16. mája.

Film so zrejme najnezapamätateľnejším názvom vo filmovej histórii, no zároveň Filmovou Akadémiou v podstate neprávom odsunutý na vedľajšiu koľaj, i keď jeho hlavná ženská hrdinka i herec vo vedľajšej úlohe si ocenenie nakoniec odniesli. Kriminálna dráma plná čierneho humoru Tri billboardy kúsok za Ebbingom vyjde na DVD, Blu ray a 4K Ultra HD nosiči 23. mája.

Čierno-čierna komédia Ja, Tonya prináša divoký a ťažko uveriteľný príbeh. Vzostup z ničoho až na vrchol, túžba, vášeň, pád na samotné dno a jeden z najväčších škandálov športovej histórie. Tonya Hardingová patrila svojho času medzi najlepšie krasokorčuliarky sveta, všetci si ju ale budú navždy pamätať v spojení so šokujúcim útokom na jej súperku Nancy Kerriganovú. Geniálna komédia s neuveriteľným skutočným príbehom a ocenenou herečkou vo vedľajšej úlohe vyjde na DVD a Blu ray 20. augusta.

Trojnásobný držitel Oscara Daniel Day-Lewis hrá v dráme Niť z prízrakov čudáckeho módneho návrhára, ktorému do života vstúpila láska a skoro ho zničila. Film získal sošku za Najlepšie kostýmy a v distribúcii Bontonfilmu sa objaví na DVD a Blu ray 20. júna.

Milostný príbeh Daj mi tvoje meno odohrávajúci sa počas horúceho leta na talianskom vidieku je jedným z najdiskutovanejších filmov uplynulej sezóny. Úprimná a priama milostná romanca si vyslúžila najdlhší potlesk v histórii newyorského filmového festivalu a získala Oscara za najlepší adaptovaný scenár. Či si zaslúžila premeniť viac z množstva nominácií sa môžete presvedčiť na DVD a Blu ray od 25. júla.

Film Uteč je označovaný za lahôdkové psycho kombinované s rafinovanou satirou. Z jubilejného udeľovania Oscarov si odniesol sošku za Najlepší pôvodný scenár. Rovnako, ako dvoma Oscarmi ocenené sci-fi Blade Runner 2049 si ho už teraz môžete zabezpečiť na DVD i Blu ray.