Cez sviatky bude v kinách veselo

Čo všetko sa môže stať, keď musíte zaklamať? Úplne všetko. Presvedčia sa o tom Kryštof Hádek a Kristína Svarinská, ktorým v novej komédii jedna nevinná lož prevráti život úplne naruby. Film Lieta v tom prichádza do slovenských kín už dnes, 21. decembra. Komédia vznikla na motívy maďarského originálu Seveled.

Hlavný hrdina Lukáš (Kryštof Hádek) nemá o ženy vôbec núdzu, lenže problémom je, že máloktorá sa zaujíma o vesmír a kozmonautiku, pričom preňho je táto jeho vášeň vždy na prvom mieste. Lukáš chce ešte naposledy potešiť svoju chorú mamu (Taťjana Medvecká), ktorá zo všetkého najviac túži po vnúčatách. Nenapadne mu nič lepšie, než presvedčiť prostorekú tehotnú susedu a bývalú striptérku Natáliu (Kristína Svarinská), aby predstierala, že je jeho nastávajúcou a budúcou matkou jeho dieťaťa.

No čo čert nechcel, Lukášova mama sa zázračne uzdraví. Teraz sa za žiadnu cenu nesmie dozvedieť pravdu a Lukáš s Natáliou tak musia naďalej predstierať, že sú ako dve zamilované hrdličky. Do svojej hry sa začnú čoraz viac zamotávať a čoskoro sa strhne lavína bláznivých situácií a trapasov. Do udržania lži a mamičkinho šťastia sú postupne zatiahnutí aj ďalší členovia rodiny, kamaráti, kolegovia z práce a vlastne aj všetci ostatní. Čoskoro v tom budú lietať úplne všetci… Navyše, Lukáš sa vždy chcel v rámci programu NASA pozrieť do vesmíru. Uprostred všetkého toho zmätku dostane jeho sen úplne nový náboj.

V ďalších úlohách sa diváci môžu tešiť na Mira Nogu, Annu Polívkovú, Sandru Novákovú, Filipa Rajmonta, Pavla Soukupa, Mareka Geišberga, Petra Kočiša či Veroniku Žilkovú.

Film má skvelú, bláznivú ústrednú zápletku. Snažili sme sa skôr o komédiu s romantickým nádychom než o čistú romantiku. Veľa sme pracovali na komediálnom rytme a načasovaní. Myslím si, že vybudovať dobrú komédiu je zábavnejšie, ale v konečnom dôsledku aj náročnejšie ako vytvoriť romantický film, hovorí režisér Tomáš Dianiška, pre ktorého je Lieta v tom filmovým debutom. Úspešný Slovák žijúci v Prahe však patrí medzi hviezdy súčasného divadla. Väčšina jeho divadelných hier je nielen beznádejne vypredaná, ale aj plná humoru, situačných gagov a hlášok.

Dvojica Kryštof HádekKristína Svarinská sa stretla na pľaci už pri nakrúcaní úspešného českého seriálu Volha a podľa vlastných slov si herci spolu veľmi dobre rozumejú. Natáčanie komédie Lieta v tom si preto obidvaja užili.

Kryštof je jeden z mojich úplne najobľúbenejších hereckých partnerov v rámci celého Česka a Slovenska. Myslím si, že si na pľaci rozumieme, herecky sa navzájom vnímame a celkovo nám to pri nakrúcaní dobre funguje, prezradila Kristína Svarinská o spolupráci českým kolegom.