Dnes na HBO Le Mans ´66, pozri si ho pohodlne cez službu Lepšia TV

Le Mans ´66

Už dnes večer bude mať na HBO premiéru Le Mans ´66, jeden z najlepších filmov minulého roka. Najpohodlnejšie si ho môžeš pozrieť prostredníctvom služby Lepšia.TV, ktorá je dostupná okamžite a aktivovať si ju môžeš kedykoľvek a kdekoľvek. Okrem HBO v nej nájdete viac ako 100 ďalších televíznych programov, netradične dlhý, 30-dňový archív a množstvo ďalších výhod. Cena je rovnako dostupná pre každého.

Už dnes večer si prostredníctvom služby Lepšia TV môžeš pozrieť jeden z najlepších filmov minulého roku – drámu Le Mans ´66 v hlavnej úlohe s Mattom Damonom a Christianom Baleom. Sfilmovaný skutočný príbeh bol nominovaný na Oscara v štyroch kategóriách, vrátane kategórie Najlepší film.

V roku 1959 je Carroll Shelby na absolútnom vrchole, vyhral najťažšie automobilové preteky na svete: 24 hodín Le Mans. Po najväčšom triumfe nezdolného Texasana ale príde zdrvujúca rana – lekári zistia, že má srdečnú vadu, ktorá mu nedovoľuje ďalej v pretekaní pokračovať. Shelby tak začne novú kariéru automobilového konštruktéra. Stane sa členom tímu, do ktorého patrí aj vynikajúci skúšobný jazdec a britský šampión Ken Miles. Miles je nielen špičkový jazdec oddaný svojej rodine, ale aj neznesiteľne arogantný muž, neschopný akéhokoľvek kompromisu. A práve tento tím automobilových šialencov si najme Henry Ford II, aby pre jeho automobilku navrhli a postavili dokonalé pretekárske auto. 

Ford sa totiž rozhodne pomstiť Enzovi Ferrarimu za to, že nakoniec odmietol dohodnutú fúziu svojej automobilky s Ford Motor Company. Autá stajne Ferrari víťazia na okruhu Le Mans nepretržite už od roku 1960. Shelby, Miles a ich tím sú odhodlaní s autom Ford GT40 túto víťaznú šnúru pretrhnúť. Proti nim stojí neporaziteľné Ferrari, fyzické zákony a ich osobní démoni. Navzdory prekážkam a obmedzeniam, ktoré im do cesty stavia aj samotný majiteľ Ford, vyvinú revolučné vozidlo, ktoré prevalcuje každého konkurenta. Ich úsilie si vyberá nemalú daň – týmto mužom však víťazstvo stojí za to.