Filmy z portfólia Film Europe v Cannes

The Killing Of A Sacred Deer

Medzinárodný filmový festival v Cannes zverejnil výber filmov do hlavných sekcií jubilejného 70. ročníka. Päť filmov z hlavnej súťaže uvedie v slovenských a českých kinách spoločnosť Film Europe Media Company.

Z hlavnej súťažnej sekcie sa slovenskí a českí diváci môžu tešiť na snímky Loveless Andreja Zvjaginceva, A Gentle Creature Sergeja Loznicu, The Killing Of A Sacred Deer Jorgosa Lanthimosa, Rodin Jacquesa Doillona a film Michela Hazanaviciusa Redoutable. Mimo hlavnej súťaže sa v Cannes objaví aj film Ismael’s Ghosts francúzskeho režiséra Arnauda Desplechina, ktorý slávnostne zaháji tohtoročný jubilejný ročník.

Máme veľkú radosť, že sa päť našich akvizícií objaví v oficiálnom súťažnom výbere. Starostlivo posudzujeme scenáre a riadime sa dramaturgickou líniou ktorá zdôrazňuje výrazné autorské osobnosti. Preto sme sa rozhodli pre filmy režisérov ako sú nekompromisný ukrajinský tvorca Sergej Loznica, jeden z najrešpektovanejších ruských filmárov súčasnosti Andrej Zvjagincev, či hviezda divnej gréckej vlny Jorgos Lanthimos, prezradil Ivan Hronec, CEO Film Europe.

Súťažné filmy budú uvedené do slovenských a českých kín v priebehu rokov 2017/2018 a väčšina z nich sa objaví aj na prehliadke najlepších filmov z 3 významných európskych festivalov Be2Can, ktoré sa bude konať na Slovensku i v Čechách 4. – 10. októbra 2017. Prezidentom hlavnej medzinárodnej poroty festivalu, ktorý začína 17. mája, bude španielsky scenárista a režisér Pedro Almodóvar.