Mirka Partlová bude Whitney

Divadlo Nová scéna zverejnilo obsadenie očakávaného svetového muzikálu The Bodyguard. Titulnú postavu speváčky Rachel Marron, ktorú si v slávnom rovnomennom filme zahrala Whitney Houston, stvárnia v alternácii tri herečky, Mirka Gális Partlová, Mamba Dasha ŠarközyováLenka Machciníková. Osobného strážcu si zahrajú Pavol Plevčík a hosťujúci Ján Dobrík.

Aj keď je muzikál plný hitov Whitney Houston, nie je to jej životopisný príbeh. Hľadali sme predstaviteľku Rachel Marron a teda som stavil na rôznu typológiu herečiek. Teším sa na to, že každá do tejto úlohy prinesie niečo osobité. Mirka Partlová je už dlhodobo synonymom skvelej muzikálovej umelkyne, v jej prípade som teda stavil na istotu. Dáša Mamba ma na konkurze absolútne ohúrila svojou speváckou interpretáciou. Hrali sme spolu vo viacerých inscenáciách, a tak poznám jej silné stránky, ktoré dokáže v rámci tejto úlohy využiť. Lenka Machciníková je najmladšia z trojice predstaviteliek a na konkurze nás presvedčila svojim suverénnym tanečným a speváckym prejavom, opisuje výber režisér Patrik Vyskočil.

Všetky tri budúce predstaviteľky titulnej postavy Rachel Marron sa zhodujú na tom, že účinkovanie v muzikáli The Bodyguard bude pre nich veľkou výzvou a zároveň splneným snom…

Spievať piesne Whitney Houston je splnený detský sen. Slovo Whitney som vedela napísať skôr ako svoje meno. Milujem jej piesne, charizmu a lásku, s ktorou tvorila. Ako mnohí, aj ja milujem film Bodyguard a ani nerátam, koľkokrát som ho videla. Náš muzikál a postava Rachel bude pre mňa asi tou najväčšou výzvou v mojej kariére. Či už spevácky alebo tanečne. Teším sa aj na skvelé obsadenie našich sexi bodyguardov Paliho Plevčíka a Jána Dobríka. V tandeme tvorcov Vyskočil (réžia) – Hartl (dramaturgia) –  Dolný (hudobné naštudovanie)  – Cmorej (choreografia) – bude o zážitok určite postarané. Držte nám palce, teší sa Mirka Gális Partlová.

Samotný film milovali a na alternáciu v hlavnej úlohe sa tešia i ďalšie dve predstaviteľky. Súčasťou predstavenia sú však aj mužské postavy. Do postavy agenta Franka Farmera, ktorého vo filme stvárnil Kevin Costner, hľadal režisér Patrik Vyskočil predovšetkým skúsených činoherných hercov: Z nášho súboru to bol jednoznačný výber v podobe kolegu a kamaráta Pavla Plevčíka, ktorý má za sebou množstvo výrazných postáv. V jeho prípade sme mali rozhodnuté v deň, ako sa k nám tento titul dostal. Do alternácie sme oslovili taktiež skúseného herca Jána Dobríka, ktorý momentálne pôsobí v Martinskom a Žilinskom divadle a diváci ho poznajú aj z televíznych obrazoviek. Osobne som ho videl v mnohých inscenáciách, a tak som vedel, že sa do tejto úlohy skvele hodí. O to radšej som bol, keď našu ponuku prijal.

Herec Ján Dobrík si na rozmyslenie zobral tri dni a úlohu bodyguarda Franka Farmera prijal rád z viacerých dôvodov: Je to pre mňa vystúpenie z mojej komfortnej zóny, v žánri, ktorý si vyskúšam prvýkrát, na Novej scéne som ešte neúčinkoval. Príjemné bolo, že som nemusel robiť konkurz, že ma oslovili priamo a vyhovuje mi aj termín skúšania, nakoľko hrávam v divadlách v Žiline a v Martine. A aj to, že moja postava v tomto muzikáli je čisto činoherná, pretože aj keď som kedysi tancoval spoločenské tance, spev naozaj nie je moja parketa.

V muzikáli si ďalej zahrajú Monika DrgáňováKristína Vrecková, Marcel Ochránek, Pavol Topoľský, Maroško Baňas, Ján Mistrík a ďalší. Muzikál je vo fáze finálnych príprav na začiatok skúšania. Slovenské premiéry budú 29. a 30. apríla 2022 v Divadle Nová scéna.