Finálny trailer filmu Valerián a mesto tisícich planét je tu

Po exkluzívnych 24 hodinách pre partnera filmu mal oficiálnu premiéru finálny trailer k očakávanému letnému filmovému trháku Valerián a mesto tisícich planét. Fanúšikovia žánru, ktorých je nemálo i na Slovensku si tak môžu čas čakania na premiéru 20. júla 2017 skrátiť ďalším skvelým darčekom.

Tých Luc Besson pre nedočkavcov pripravil už niekoľko a robí to veľmi systematicky. Okrem dvoch trailerov, z ktorých prvý mal premiéru už v novembri minulého roka a druhý tento rok v marci (mimochodom, iba na FB profiloch distribučnej spoločnosti Magic Box a slovenskej fanúšikovskej stránky filmu si trailer pozrelo dohromady takmer 150 tisíc fanúšikov) im tvorcovia pripravili množstvo filmových plagátov, krátkych videí z nakrúcania, ale tiež stretnutia s fanúšikmi, ktorých bolo už niekoľko po celom svete. A to do premiéry ostávajú ešte takmer dva mesiace.

Veľkým prípravám a silnému promu sa však nemožno čudovať. V prvom rade z dôvodu, že Luc Besson si nakrúcaním filmu Valerian a mesto tisícich planét plní svoj detský sen. Besson už ako malý chlapec čítal Valeriansky komiks, ktorý je dodnes považovaný za základ mnohých sci – fi filmov. Zaujímavé by bolo zistiť, či ho už vtedy, keď mal desať rokov napadlo, že raz bude nakrúcať filmy a nakrúti práve tento.

A hoci má Luc Besson vo svojej filmografii nezabudnuteľné akcie (Leon) i historický veľkofilm (Johanka z Arku), jeho srdcovkou sú nepochybne sci-fi príbehy. Je medzi nimi jeden, ktorý sa radí medzi piliere filmovej sci-fi tvorby. Samozrejme, reč je o filme Piaty element, ktorý práve v roku filmovej premiéry Valeriana oslavuje neuveriteľných dvadsať rokov od premiéry v kinách. Je až neuveriteľné, že Besson napísal scenár k filmu ešte na strednej škole, aby vraj unikol osamelému detstvu. Ešte neuveriteľnejšie však je, že už na Piatom elemente spolupracoval s človekom, ktorý kreslil komiks o Valerianovi a Laurine. Stretnutie s Jean-Claudeom Mézièresom bolo, zdá sa, pre Bessona naozaj osudové.

Ale za taký považuje francúzsky režisér celý vznik svojho najnovšieho filmu a určite nielen preto, že zrejme pôjde o najdrahšiu francúzsku filmovú produkciu vôbec. Nakrúcanie filmu, ktorý by mal mať vo výsledku takmer dve a pol hodiny prebieha od začiatku minulého roku a všetko sa blíži do finále. A pritom to vyzerá, akoby to bolo včera, keď Besson požiadal svojich fanúšikov, aby mu posielali návrhy kostýmov pre jeho filmových hrdinov a už sa blíži premiéra. Tá slovenská prebehne 20. júla 2017.

Valerián a mesto tisícich planét: Veľkolepá adaptácia ikonického komiksového románu pod taktovkou režisérskeho mága Luca Bessona. Valerián (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) sú špeciálni vládni agenti v ľudských teritóriách, ktorí kontrolujú dodržiavanie poriadku naprieč svetom. Valerián sa však nechá uniesť viac než profesionálnym prístupom ku svojej kolegyni a to túžbou po romániku. Laureline poznajúc jeho „pestrú“ minulosť a uznávajúc tradičné hodnoty ho odmieta. Na základe rozkazu veliteľa (Clive Owen) sú odvelení na misiu do dych berúceho medzi galaktického mesta Alfa. Alfa je rozpínajúca sa metropola, ovplyvnená tisíckami rôznych špecifík zo všetkých štyroch strán sveta. 17 miliónov obyvateľov Alfy prispieva svojim talentom, umom, technológiami k dobru pre všetkých. Nanešťastie, nie každý z Alfy uznáva tie isté hodnoty, v skutočnosti neviditeľné sily tvrdo pracujú na tom, aby dostali ľudstvo do veľkého nebezpečenstva.

Réžia a scenár: Luc Besson
Hrajú: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Ethan Hawke, John Goodman, Herbie Hancock, Kris Wu