Jonas Kaufmann predstaví v kinách Moje Taliansko

Jonas Kaufmann

V utorok 22. augusta navštívi slovenské kiná Cinemax v súčasnosti najvyhľadávanejší svetový tenor, Jonas Kaufmann. Prostredníctvom veľkého plátna predstaví svoje milované Taliansko a skladby ako Torna a Surriento, Ti voglio tanto bene, Caruso, Parla piú piano či Il Canto. Súčasťou koncertu bude dokumentárny film.

Na svete nie je ďalšie miesto, ako Taliansko: to slnko, morská soľ a vôňa citrusov miešajúca sa s kávou, zvodný pohľad a nenapodobiteľná hudba priamo od srdca. Anca Monica Pandelea nakrútila presne taký krátky dokumentárny film o Kaufmannovi, film plný taliančiny, talianskeho spôsobu života a kultúry a samozrejme hudby.

Jonas Kaufmann sa tým rozhodol vzdať hold svojmu milovanému Taliansku a kultúre, ktorá ho ovplyvnila a priviedla k opere. Puccini a Verdi nie sú hlavnými menami koncertu, ale hity legendárnych tenorov, akými boli Enrico Caruso či Lucia Dalla áno. Koncert bol nahraný v Teatro Carignano v Turíne v júni minulého roku so sprievodom Orchestra Sinfonica Nazionalle della RAI na čele s dirigentom Jochenom Riederom.

Kiná Cinemax na celom Slovensku koncert uvedú už 22. augusta o 19. hodine. Vstupenky sú v predaji online a na pokladniach kín.