Jakubisko pripravuje návrat Perinbaby

Rozsiahla filmová produkcia v zostave vyše 100-členného štábu filmárov, vyše 170-tich komparzistov a hercov už niekoľko mesiacov usilovne pracuje na pokračovaní kultovej Perinbaby. Tentokrát sa natáča v prekrásnej prírode a lokalite Spiša, kde režisér našiel všetko, čo potreboval. Zároveň tak splnil podmienku svojej manželky a producentky filmu, aby všetky exteriéry boli v okolí 30 km.

Hlavnou postavou pokračovania rozprávky bude Lukáš, ktorého stvárňuje mladý herec a známy slovenský youtuber Lukáš Frlajs. Mnoho ľudí myslí, že tým, že točíme dvojku, tak hrám Jakubka. Ale ja som Lukáš. Jakubko je môj otec a ja som syn, prezradil spomínaný herec. Okrem neho sa vo filme predstavia ďalší slovenskí a českí herci ako Ivan Romančík, Réne Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová, či česká herečka Sabina Skalická, ktorá bude v Perinbabe 2 stvárňovať mladú Zubatú.

Na otázku, prečo padol výber práve na týchto hercov, reaguje producentka filmu, Deana Horváthová-Jakubisková: Nie je to ten typ rozprávky, ako sa to dnes robí. Že ju obsadíme známymi hercami, len preto, aby tam tí známi herci boli. Juraj sa skôr sústredil na typy, charaktery a na atmosféru samotného herca.

Filmári už s nakrúcaním exteriérov na Spiši pomaly končia. Po poslednej klapke bude nasledovať počítačová technológia a náročná postprodukcia, pomocou ktorej oživia pôvodnú Perinbabu stvárnenú herečkou Guillietou Massima. Počítačová grafika má tiež výrazne pomôcť režisérovej fantázii. Ja sa bojím, že je toho až veľa. Že toľko tam dávam fantázie, že som začal strihať. Áno, musím sa umierňovať, pretože človek si strašne veľa vymyslí, dodal spokojný režisér Juraj Jakubisko.

Na legendárnu hudbu Petra Hapku sa v pokračovaní filmu budú snažiť nadviazať známi českí skladatelia, a to Ondřej SoukupJan Jirásek.

Napriek dramatickým chvíľam, kedy produkcia prišla vďaka zlodejom o časť už nakrúteného materiálu (podľa najnovších správ sa zlodeja podarilo odhaliť a nakrútený materiál zachrániť), na plánovanom uvedení filmu sa podľa producentky filmu sa nič nemení  slovenskí diváci sa môžu tešiť na pokračovanie rozprávky na konci budúceho roka, kedy ju do kín prinesie distribučná spoločnosť Bontonfilm.

Tvorcovia filmu zároveň upozorňujú na projekt, ktorý už funguje pod názvom Perinbaba je späť a potrebuje vás. Ide o zbierku zameranú na dofinancovanie výroby nového filmu Juraja Jakubiska.