Tenori na slovenskom turné

Kvarteto jedinečných tenorov spolu na jednom pódiu. Tak vyzerá špičkový hudobný zážitok v podaní úspešnej českej formácie 4 Tenoři. Držitelia ceny Thálie, sólista opery Národného divadla v Prahe a legendy českého hudobného divadla predstavia po celom Slovensku hity zo slávnych muzikálových hitov, swingové evergreeny, operné árie aj piesne Karla Svobodu. Nenechajte si ujsť štyri fantastické hlasy na turné v Košiciach (29. apríl), Lučenci (30, apríl), Ružomberku (1. mája), Banskej Štiavnici (17. júla), Kežmarku (18. júla), Nových Zámkoch (19. júla) a Trenčíne (20. júla).

Vokálna formácia 4 Tenoři je mimoriadnym hudobným projektom na scéne českej pop-music. Tenorov spája láska k muzikálom a filmovým melódiám, ale aj obdiv ku Karlovi Gottovi. Každý z nich má za sebou úspešnú kariéru ako sólový spevák, no ako štvorica sa výborne dopĺňajú. Zoskupenie 4 Tenoři, tvoria Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž. Na Slovensku vystúpia v sprievode Unique Quartet a Band.

Zaspievame filmové a muzikálové hity, ktoré diváci dobre poznajú. Pripomenieme muzikály Noc na Karlštejně, Bedári aj Dracula. Nebudú chýbať piesne Karla Svobodu, ktoré zazneli v rozprávke Jak se budí princezny alebo v seriáli Cirkus Humberto, prezradila muzikálová hviezda Pavel Vítek, ktorého hity si spievajú dve generácie priaznivcov.

Na slovenských fanúšikov sa moc tešíme. Zatiaľ sme na Slovensku vystúpili len v Poprade a bola tam skvelá atmosféra. Slovenské publikum je temperamentné a dáva priazeň hlasito najavo. Je naozaj radosť spievať pre slovenských divákov, teší sa na koncerty držiteľ ceny Thálie Marian Vojtko.

Speváci na koncertoch predstavia naživo aj eponymný debutový album. Na svojej prvej štúdiovej nahrávke ponúkli kolekciu filmových a muzikálových evergreenov od skladateľských velikánov ako Karel Svoboda, Andrew Lloyd Webber a Ennio Morricone. Album sa po vydaní držal niekoľko týždňov v hitparáde najpredávanejších nosičov a získal aj Zlatú platňu.

Určite nevynecháme skladbu Mně sílu dáš, v originále známou ako You Raise Me Up od skupiny Westlife alebo Josha Grobana. A zaspomíname si aj na Vieru Špinarovú a Ennia Morriconeho v piesni Jednoho dne se vrátíš z filmu Vtedy na Západe, vymenúva sólista Národného divadla v Prahe Michal Bragagnolo.