Kino #32: Netradične po Európe

Nezvyčajná cesta fakíra, ktorý uviazol v skrini

Niekto nemá rád lietanie, iní zas nevydržia dlhé cesty autobusom, ďalších irituje preplnený vlak. Čo tak vydať sa na cestu Európou trochu netradičnejšie – v skrini? Bláznivé road movie môžete prežiť už od tohto týždňa v slovenských kinách, vďaka filmovej novinke spoločnosti Magic Box Slovakia, filmu Nezvyčajná cesta fakíra, ktorý uviazol v skrini. Na plátnach kín sa však od tohto týždňa môžete popasovať i s podmorským monštrom, či americkou vládou.

Nezvyčajná cesta fakíra, ktorý uviazol v skrini
Distribuuje: Magic Box

Aja je talentovaný, ale chudobný kúzelník a fakír, z malej indickej dediny. Namiesto zvláštnych schopností disponuje vybrúsenými trikmi, zručnosťou a talentom. Jeho chorá matka ho vyšle na tajomnú misiu – má v Paríži navštíviť Eiffelovu vežu. Konflikt s excentrickým taxikárom Aju zanechá neďaleko od Paríža, v známom obchode Ikea. Tam sa zoznámi s najkrajšou ženou, akú kedy videl, s okúzľujúcou Máriou. Ale jeho nádej na lásku je zmarená, keď v Ikei náhodou uviazne vo vnútri skrine, ktorá je i s ním zabalená a odoslaná naprieč Európou. Týmto však jeho dobrodružstvo neskončí. Naopak tak začne Ajova nedobrovoľná, ale o to bláznivejšia cesta štyrmi miestami Európy. Dokážu Ajova chytrosť a kúzelnícky kufrík pomôcť mu k návratu do Paríža, aby znovu našiel svoju Máriu a vyriešil tajomstvo matkinho priania?

MEG: Hrozba z hlbín
Distribuuje: Continental Film
Hlbokomorská ponorka, ktorá je súčasťou medzinárodného podmorského výskumného programu – bola napadnutá obrovským tvorom o ktorom si mysleli, že už neexistuje, sa teraz nachádza poškodená na dne priekopy Tichého oceánu… s posádkou uväznenou vo vnútri. S ubiehajúcim časom, čínska oceánografka privolá na pomoc skúseného záchranára Jonasa Taylora, aby zachránil posádku – i oceán – od tejto nezadržateľnej hrozby: prehistorického, takmer 30 metrového žraloka známeho ako Megalodon. To, čo nikto nepredpokladal je, že pred niekoľkými rokmi sa Taylor s týmto strašným stvorením už stretol. Teraz, v tíme so Suyin, musí čeliť strachu o vlastný život, aby zachránil všetkých uväznených, čo ho opäť privádza tvárou v tvár najohromnejšiemu a najväčšiemu predátorovi všetkých čias.

Tmavá myseľ
Distribuuje: Cinemart
Potom, čo neznámy vírus zabije 98% všetkých detí v Amerike, sa u 2% tých detí, ktoré prežili objavia určité superschopnosti, kvôli ktorým sú umiestené do internačných táborov. Šestnásťročná Ruby z tohto tábora utečie a pridáva sa ku skupinke teenagerov, ktorí utekajú pred vládou.