Kino #35: Ja sa vrátim! Sľúbil a splnil to

Arnold Schwarzenegger vo filme Terminátor 2: Deň zúčtovania

Veľkolepý návrat Arnolda Schwarzeneggera na filmové plátna v 3D prepise jeho druhého Terminátora už od tohto týždňa v kinách. Jedna z najočakávanejších udalostí sa dostavila na záver prázdnin. A k nej bláznivá komédia, trocha histórie a na filmové plátno po prvý raz prichádza i legendárna česká bábková dvojica Spejbl a Hurvínek.

Terminátor 2: Deň zúčtovania 3D
Distribuuje: Continental Film
Arnold Schwarzenegger sa vracia na plátna kín vo svojej najikonickejšej úlohe Terminárora v digitálne remasterovanej 3D verzii filmu. Na konverzii dnes už klasického akčného sci-fi veľkofilmu, pracoval samotný režisér James Cameron. Ak ste nikdy predtým nevideli druhého Terminátora, tak toto bude verzia, ktorú by ste mal vidieť ako prvú a zapamätať si ju, láka režisér James Cameron.

Logan Lucky: Miliónová lúpež
Distribuuje: Bontonfilm
Táto partička zlodejov je zložená z ošumelých vidlákov s dlhším vedením. Jeden z nich dokonca nemá ruku, no napriek tomu majú nápad a plán, ako ukradnúť naozaj veľký balík peňazí. Bratia Loganovci žijú v úplnom zapadákove. Nemajú peniaze, nemajú prácu a na krku majú rodinnú tradíciu smoliarov a looserov, ktorá sa s nimi vlečie už takmer sto rokov. Meno Logan je v tomto kraji synonymom prehry. Jimmy Logan sa rozhodne konečne zatočiť kolesom šťastia a ukradnúť 14 miliónov dolárov počas najväčšieho a najslávnejšieho automobilového závodu v Amerike. To je slušná suma peňazí, a preto potrebuje do partie svojho brata s jednou rukou, no zároveň musí dostať z väzenia miestneho odborníka na lúpeže každého druhu a zohnať ďalších pomocníkov. Vyzerá to ako úplne šialený nápad, ale výhodou natvrdlých zlodejov je to, že všetci si myslia, že sú natvrdlí.

Hurvínek a kúzelné múzeum
Distribuuje: Cinemart
Legendárni hrdinovia, ktorých dobre poznáte, prichádzajú v animovanej komédii pre celú rodinu. Filmový príbeh Hurvínek a kúzelné múzeum ponúka úplne nové dobrodružstvo. Pán Spejbl pracuje ako strážca Múzea bábok, ktorému hrozí zbúranie. Hurvínek opäť nepočúva a podarí sa mu preniknúť do uzavretých priestorov múzea, kde objaví svet, skrytý pred zrakmi návštevníkov. A práve v podzemí je ukryté nielen tajomstvo čarovného múzea, ale aj kľúč k jeho záchrane. Hurvínka čaká najväčšie dobrodružstvo v živote, pri ktorom musí preukázať chytrosť, šikovnosť, odvahu a zmysel pre priateľstvo, aby zachránil taťuldu, ale aj kúzelné múzeum a celé mesto spod nadvlády zločineckého Pána bábok.

Tulipánová horúčka
Distribuuje: Forum Film
V 17. storočí Amsterdam a celú krajinu zachvátila tulipánová horúčka. Jediná cibuľka exotickej kvetiny mala hodnotu desaťnásobku priemernej mzdy a svojmu majiteľovi mohla priniesť nesmierny majetok. Napriek tomu je pre bohatého obchodníka Cornelisa Sandvoorta najväčším šťastím svadba s mladučkou Sophiou. Cornelis si objedná jej portrét u nádejného maliara. Sympatický a talentovaný mladík Sofiu očarí, a keďže on jej sympatie opätuje, zrodí sa vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svoj vzťah utajili, milenci sa čoraz viac zamotávajú do spleti podvodov a lží. Ich nádejou na spoločnú budúcnosť je vzácna tulipánová cibuľka, vďaka ktorej by získali množstvo peňazí.