Kino #51: Komiksová sexica

Wonder Woman 1984

Ďalšia nádielka v slovenských kinách prináša tri novinky. Prvou je očakávaná filmová verzia príbehov komiksovej sexi hrdinky, v ponuke je i animovaný film pre deti a tiež parádny dokument pre tých, ktorí svetové filmy sledovali doma na veľmi pofidérnych videokazetách.

Wonder Woman 1984
Distribuuje: Continental Film

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom – Max Lordovi a Gepardici.

100% vlk
Distribuuje: Bontonfilm

Hlavným hrdinom animovaného príbehu je Freddy Lupine, ktorý vyzerá ako obyčajný chlapec, akurát nie je obyčajný a nie je ani tak celkom chlapec. Má štrnásť a je vlkolak. Alebo skôr bude. Freddy je súčasťou hrdého, starého rodu vlkolakov a všetci očakávajú, že sa raz z neho stane vodca svorky – rovnako ako kedysi jeho otec. Počas svojej prvej slávnostnej premeny sa však Freddy namiesto silného, dravého a desivého vlka zmení na rozkošného pudlíka. Podarí sa mu dokázať, že napriek ružovému natupírovanému účesu a roztomilému vzhľadu je v srdci stále 100% vlk?

Králi videa
Distribuuje: Continental Film

Celovečerný dokument s hranými scénami podrobne mapuje scénu dovozu, kopírovania a dabovania západných filmov v socialistickom Československu a okrajovo aj v Poľsku a Maďarsku. V dobách, keď bolo nemožné zohnať filmy západnej produkcie do oficiálnej distribúcie, jestvovali skupiny ľudí, ktoré dovážali, amatérsky dabovali a distribuovali medzi ľudí nahrávky týchto filmov na VHS páskach. Dokument však sleduje aj linku spravodlivosti, policajtov, ktorí mali za úlohu týchto pirátov a dabérov chytať. V dokumente vystupuje množstvo známych mien vtedajšej videoscény, z ktorých sa neskôr stali publicisti, režiséri, speváci, prekladatelia, majitelia videopožičovní. Okrem rozhovorov dokument ponúka aj množstvo hraných retro scén, aby si ľudia, ktorí tú dobu nezažili, vedeli predstaviť ako to všetko fungovalo.