Lietajú v tom

Kryštof Hádek a Kristína Svarinská sa po spoločnom pôsobení v mini sérii Volha opäť stretnú pred kamerami. Tentokrát to bude na filmovom plátne v hlavných úlohách novej komédie Tomáša Dianišku s názvom Lieta v tom. Ich úlohy budú o poznanie sympatickejšie ako v spomenutom seriáli a prvé zábery z filmu naznačujú, že by to medzi nimi malo poriadne iskriť. Film Lieta v tom príde do slovenských kín na Vianoce – 28. decembra 2023.

Postava Kryštofa Hádka nevie veľmi chodiť v milostných vzťahoch, keďže má hlavu stále niekde v oblakoch. Miluje vedu, vesmír, kozmonautiku a táto jeho vášeň je preňho vždy na prvom mieste. Dostane sa však do situácie, keď potrebuje niekoho, kto by pred jeho mamou zahral úlohu priateľky a snúbenice. Preto sa dohodne so svojou prostorekou susedkou, tehotnou striptérkou z baru Apollo, ktorú vo filme stvárňuje Kristína Svarinská. Jedna nevinná lož však spustí lavínu nedorozumení. V ďalších úlohách sa predstavia Taťjana Medvecká, Miroslav Noga, Anna Polívková, Pavel Soukup, Marek Geišberg, Sandra Nováková, Filip Rajmont či Gabriela Mikulková.

Moja postava je taký starší kocúr, ktorý nemá veľmi šťastie v láske. V skutočnosti mu vzťahy nevychádzajú práve kvôli nemu samotnému. Vlastne, aj vo filme hovorí, že jediná žena, s ktorou si rozumie, je jeho mama. Potom sa mu však život obráti naruby, hovorí o svojej úlohe Kryštof Hádek.

Kristína Svarinská hrá temperamentnú Natáliu, bývalú striptérku, ktorá súhlasí, že sa bude chvíľu tváriť ako priateľka hlavného hrdinu. Natália je veľmi vtipná, svojím spôsobom bezstarostná, spontánna a priamočiara. Páči sa mi, že sa na nič nehrá a berie život taký, aký je, hodnotí svoju postavu úspešná slovenská herečka.

Výraznou témou filmu je astronómia, kozmonautika a láska k vesmíru a hviezdam. Hlavný hrdina sa už od detstva chcel stať kozmonautom. Posledná klapka padla v pražskom planetáriu v Stromovke, kde si Kryštof Hádek vyskúšal skafander, simulátory pre kozmonautov aj kokpit raketoplánu Apollo 11. Časť filmu sa zase nakrúcala v Bratislave.

Čo všetko sa môže stať, keď sa zapletiete do jednej nevinnej lži? Hlavný hrdina Lukáš chce naposledy potešiť svoju chorú matku, ktorá túži po vnúčatách. Preto presvedčí tehotnú susedu, bývalú striptérku Natáliu, aby hrala jeho priateľku a budúcu manželku. Lukášova mama sa však zázračne uzdraví a strhne sa lavína bláznivých situácií, ktorá prevráti hneď niekoľko životov naruby. Do udržania lži a mamičkinho šťastia sú postupne zatiahnutí aj ďalší členovia rodiny, priatelia, kolegovia z práce a vlastne aj všetci ostatní. Čoskoro v tom budú lietať úplne všetci…