Molly a jej skutočný hazardný príbeh

Razantný a dynamický skutočný príbeh o tom, ako sa z nádejnej úspešnej lyžiarky hrou osudu stane úspešná krupiérka, ktorá balansuje na hrane zákona. Okrem divokého príbehu jednej slabej ženy je Molly a jej hra i príjemným psychologickým pohľadom do duše (nielen) jednej ženy.

Molly Bloomovú kedysi poznali ľudia ako talentovanú mladú lyžiarku. Športovú kariéru však vymenila za niečo omnoho lukratívnejšie – hazardné hry. Niekoľko rokov prevádzkovala sieť tajných herní, v ktorých utrácali státisíce dolárov slávni športovci, finanční magnáti či hollywoodska smotánka.

Postupne sa jej klientela rozšírila aj o členov ruskej mafie a o Molly a jej aktivity sa začala zaujímať tajná služba. Po 10 rokoch úspešného podnikania ju agenti FBI zatkli kvôli podozreniu z nelegálnych príjmov. Najala si právneho zástupcu, ktorému porozprávala svoj životný príbeh do najmenších detailov, aby očistila svoje meno a dokázala, že bulvárne médiá o nej nevedeli všetko.

Aaron Sorkin sa vydáva na ďalšiu skvelú filmovú výpravu, ktorej dominuje náročný scenár a Sorkinova schopnosť ukočírovať ho tak, aby bol pre diváka stráviteľný. Ostatne, dokázal to už vo viacerých veľkofilmoch (Pár správnych chlapov, Súkromná vojna pána Wilsona, Sociálna sieť, Moneyball, Steve Jobs) a výborne sa mu to podarilo i tento raz. Divák dostáva presne to, čo od svojho režiséra očakáva.

Napriek viac než dvom hodinám má film Molly a jej hra spád a hoci sú vo filme momenty, ktorým porozumejú hlavne hráči pokru, v celkovom koncepte ide o ucelený a zrozumiteľný film pre každého, ktorému dominuje jeden silný ženský príbeh, s istým psychologickým podtextom, ktorý dáva odpovede na nutné otázky ako, kedy, či prečo.

V hlavnej úlohe vo filme exceluje Jessica Chastain, absolútne prirodzene ju k istému šialenstvu privádza Kevin Costner v úlohe jej otca – psychológa, ktorý si nadobudnutú prax brúsi najmä na svojej rodine. Obe životné línie hlavnej hrdinky (nevydarená lyžiarska kariéra verzus hazard a otec – psychický tyran) sa v príbehu dokonale prelínajú, až vyústia v zaujímavé finále.

Film Molly a jej hra prináša na DVD spoločnosť Bontonfilm, s vydareným českým dabingom. Disk okrem filmu neponúka žiaden bonusový materiál.

Pavol Božík
80%

Réžia: Aaron Sorkin
Hrajú: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner, Michael Cera, Chris O’Dowd

Žáner: Skutočný príbeh
Rok výroby: 2017 (svetová premiéra 25. november 2017)
Distribúcia: Bontonfilm
Rok vydania: 2018
Formát: DVD
Celková dĺžka: 134 minút
Zvuk: český, anglický (5.1)
Titulky: české, české pre nepočujúcich