Myška Pattie čoskoro dopláva do slovenských kín na vlnách dobrodružstva

Animovaný dobrodružný príbeh Myška Pattie na vlnách dobrodružstva od režiséra a tvorcov Esá z pralesa, Princezná rebelka alebo Willy a kúzelná planéta uvedie do kín, so slovenským dabingom, distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia  11. mája 2023.

Režisér a spoluautor scenára David Alauxem v rozhovore prezrádza viac o vzniku samotného príbehu o zvedavej a neposednej myške Pattie a pripúšťa, že by mohlo prísť k spojeniu myšky Pattie a tučniaka Mauricia.

Ako traja nadšenci ja, Eric Tosti a Jean – Francois Tosti, z ktorých ani jeden sme neštudovali film, ale s vášňou, fantáziou a túžbou rozprávať originálne príbehy a točiť filmy sme v roku 2000 založili TAT Production. Vedeli sme, že bude chvíľu trvať kým sa pre divákov staneme dôveryhodnými, no oplatilo sa, hovorí režisér.

Výsledkom ich dlhoročnej práce a odrazovým mostíkom do sveta kino filmov bol seriál Esá z pralesa. Úspech Es z pralesa nám umožnil spustiť ďalšie celovečerné filmy z iných svetov, dodáva režisér.

Štúdio TAT Productions stojí za úspešnými animovanými filmami ako Esá z pralesa, Princezná rebelkaWilly a kúzelná planéta. Myška Pattie je ďalšou súčasťou ich vývoja. Veľa animačných štúdií dáva prednosť adaptáciám románov alebo komiksov. V Myške Pattie sme sa rozhodli preskúmať mytologické Grécko. To je to, čo nás v detstve prinútilo snívať a čo zostáva zakotvené v predstavách každého: hrdinovia, bohovia, neuveriteľné monštrá, mágia a veľké dobrodružstvá, vysvetľujú tvorcovia a dodávajú: Diváci sa môžu tešiť na vtipnú, rušnú odyseu plnú prekvapení. Olymp bude vyzerať ako školské ihrisko, bohovia budú skôr detinský než krutí, Kraken bude dieťa, ktoré sa chce len hrať. 

O filme: Malí hrdinovia dokážu veľké veci. Musia mať odvahu a dobrých priateľov. Ale rozhnevať bohov starovekého Grécka rozhodne nie je dobrý nápad. A starnúci slávny Jáson práve nahneval  samotného boha morí Poseidóna. Zvedavá a neposedná myška Pattie a jej nemotorný mačací kamarát Sam tak majú pred sebou veľmi nebezpečnú úlohu. Po boku Jásona, ktorého mesto sa rozhodne Poseidón zničiť, musia čeliť najnebezpečnejším tvorom mytológie.

O tom, že príbeh o myške Pattie nebude len pre malých svedčí aj približne päťdesiat odkazov z iných filmov zameraných na dospelého a filmového nadšenca. Vyrástol som na Spilbergovej kinematografii, je to génius. Čajka Chickos na začiatku Myšky Pattie škriabe hákom o štít a začne spievať, je to priama pocta filmu Čeluste. Existuje tam veľa ďalších odkazov: na Jáson a Argonauti, Siedma Sindibádová plavba a iné. Vždy sa snažíme napísať súvislý príbeh, s postavami, ktoré majú hĺbku a hráme na úrovni interpretácie, aby sa tam našlo i dospelé publikum, zvyknuté na náročné príbehy.

Kukni na to! je mediálnym partnerom filmu