Krásna melanchólia Katky Koščovej

Doslova pár hodín pred koncom uplynulého roka zverejnila speváčka Katka Koščová hodinové video, v ktorom spolu s Danielom Špinerom prezentujú najobľúbenejšie balady, ktoré spoločne hrávajú na koncertoch.

Dano je moja najobľúbenejšia spolupráca ever. Aj keď teda, dá sa v tomto prípade hovoriť o spolupráci? Keď sme začali spolu hrať pred tými dávnymi rokmi, bola som celkom stratená, netušila som čo chcem robiť, ako, či vôbec chcem spievať a zrazu z čista jasna došiel tento odbrzdený adolescent, ktorý mal chuť robiť hudbu. A podobne ako ja, konečne bez kompromisov, bez tlaku očakávaní a počúval ma, keď som spievala. Tak sme začali spolu tvoriť. To asi ozaj nie je spolupráca, to je partnerstvo. Jedno z najvzácnejších. Dano mi nikdy nepovedal, že by som mala napísať chytľavejší refrén, popevkoidnejší text, ktorý sa ľahko pamätá. Mám pocit, že sme spolu za tie roky vyrástli, opisuje spoluprácu na sociálnej sieti Katka Koščová.

Výnimočnosť projektu tkvie v tom, že vznikol na prvú dobrú. Iba speváčka a hudobník, balady, ktoré hrajú najradšej, záznam a prezentácia v pôvodnej podobe. Dano pred pár mesiacmi vymyslel, že si pôjdeme nahrať naše pesničky len my dvaja, že to nahráme naraz, ako jeden track, bez strihov, ladenia, so všetkou špinou živých koncertov. S nikým iným by som na také nahrávanie nemala chuť, teší sa speváčka na svojom profile.

Tá fantastickú hodinovú nahrávku poslala smerom k fanúšikom doslova pár hodín pred príchodom nového roku a pridala k tomu i emotívne želanie: Majte čarovný rok, bez kompromisov s ľuďmi pre ktorých vždy budete dosť a najviac.

Kukni na to! si skromne dovolí pridať sa, a k želaniu iba dobrých správ si spoločne zaželať, aby nás celým rokom sprevádzala iba takáto výnimočná hudba.

Pavol Božík