Ožíva čarovný svet elfov a jednorožcov

Vydajte sa na výpravu zo skutočného sveta do magickej knihy, v ktorej sa nachádza animovaná ríša plná kúziel, farieb, kvetov, elfov a jednorožcov. Seriálový fenomén Mia a ja prichádza dnes vo svojej filmovej podobe aj na plátna slovenských kín.

Statočné dievča Mia a ďalší hrdinovia z čarovnej krajiny Centopie sa po prvýkrát predstavia v celovečernom filme. Animák Mia a ja vo filme vznikol podľa úspešného seriálu Mia a ja, ktorý sa za desať rokov od svojho vzniku zapísal do sŕdc miliónov dievčat na celom svete. Seriál má medzi deťmi podobnú popularitu ako napríklad legendárna Labková patrola. Novinku s názvom Mia a ja vo filme si však v kine užijú aj tie malé slečny, ktoré seriál doteraz nepoznali. Mia sa konečne dočkala filmového spracovania, ktoré si ona aj jej fanúšikovia zaslúžia. Budeme rešpektovať bohatú kultúru televízneho seriálu a zároveň rozšírime svet Centopie o nové postavy, miesta a príbehy, uviedol režisér Adam Gunn.

Seriál Mia a ja sa prvýkrát vysielal v televízii pred desiatimi rokmi a bol založený na kontraste reality a fantázie. Hlavná hrdinka, mladé dievča Mia, sa v ňom prostredníctvom čarovného náramku dokázala premiestniť zo skutočného sveta ľudí do vnútra zázračnej knihy, v ktorej sa odohráva príbeh pestrofarebnej animovanej krajiny Centopie. V nej má Mia podobu lietajúcej elfky a spolu so svojimi kamarátmi zažíva fantastické dobrodružstvá, vďaka ktorým sa toho naučí veľa aj o reálnom živote.

Filmový príbeh Mia a ja vo filme sa začína v skutočnom svete. Keď sa Mia prvý raz od smrti svojich rodičov vráti so svojím dedkom do starého rodinného letného sídla, kameň v jej čarovnom náramku sa náhle rozsvieti. Znamená to volanie o pomoc zo Centopie. Na Miu čaká fantastická misia na záchranu vzdialeného Lotosového ostrova, ktorý ovládol hrozivý Toxor, zloduch v podobe ropuchy. Mia musí spojiť sily so svojimi starými aj novými priateľmi a nájsť tri zázračné kamene, ktoré jej pomôžu Toxora poraziť. Na ceste za kameňmi na nich čaká zábavné a vzrušujúce dobrodružstvo, počas ktorého preletia na vzducholodi ponad tajomné moria a plávajúce ostrovy, budú sa šplhať po horách, jazdiť po dúhových diaľniciach a spoznajú jedného veľmi svojského búrkového jednorožca. Mia na tejto dobrodružnej ceste odhalí aj prekvapivé tajomstvo o svojich rodičoch. Podarí sa jej napokon v boji o osud Centopie zvíťaziť?

Oproti seriálu bude mať akcia vo filme epickejšie rozmery. Diváci v kinách budú prekvapení, ako výrazne sa nám podarilo prekonať už aj tak vysokú produkčnú úroveň televízneho seriálu, odkazujú tvorcovia. Presvedčiť sa na vlastné oči sa môžete oddnes v slovenských kinách. So Slovenským dabingom ho tam prináša distribučná spoločnosť Bontonfilm.