Pocta trom tenorom v kinách Cinemax

Utorok 20. júna bude v kinách Cinemax patriť populárnemu talianskemu opernému triu, skupine Il Volo. Tvoria ju barytonista Gianluca Ginoble a dvaja tenori Piero Barone a Ignazio Boschetto. Spoznali sa v roku 2009 na speváckej súťaži pre násťročných a už v roku 2010 začali pracovať na svojom prvom štúdiovom albume. Napriek svojmu mladému veku majú na konte už 5 albumov a ich fanúšikovská základňa sa neustále rozširuje.

Po tom, ako si získali celosvetové publikum na svojom turné naprieč Európou a severnou a južnou Amerikou sa Il Volo vracajú do rodného Talianska, kde pripravili magickú noc plnú hudby, ktorou chcú vzdať hold inému známemu triu, Trom tenorom. Una Notte Magica (Magická noc) bol názov legendárneho koncertu, ktorý v roku 1990 predstavili práve Traja tenori – José Carreras, Plácido Domingo a Luciano Pavarotti. O 26 rokov neskôr, Il Volo prichádzajú do Florencie, aby si ich pripomenuli. Táto jedinečná udalosť sa koná na Piazza Santa Croce, kde ich sprevádza orchester Teatro Massimo di Palermo a Plácido Domingo osobne, ktorý sa zhostil úlohy hosťujúceho dirigenta.

Počas večera zaznejú známe operné árie aj populárne piesne, medzi ktorými nebudú chýbať – Nessun Dorma (G. Puccini), ´O sole mio (E. di Capua) či My Way (P. Anka).

Vstupenky sú v predaji online a na pokladniach kín Cinemax.