Princezná ukáže telo v Talline

Do slovenských kín dorazí už 23. novembra životopisný film o nadanej športovkyni Andrei Absolonovej. Talentovaná skokanka do vody sa v dôsledku zdravotných komplikácií stane namiesto jednej z najlepších športovkýň jednou z najlepších pornoherečiek. Ešte pred uvedením do našich kín čaká novinku svetová premiéra na medzinárodnom filmovom festivale Tallinn Black Nights Film Festival v Estónsku. Na tomto uznávanom festivale film zabojuje o ocenenie v kategórii Critics’ Picks.

Veľmi si vážim, že náš film bol vybraný na taký prestížny festival. Záležalo mi na tom, aby novinka Jej telo bola akceptovaná aj ako umelecký, festivalový film a aby bola prezentovaná na zahraničnom festivale s medzinárodným publikom. Verím, že zaujme aj za hranicami našich krajín, povedala režisérka filmu Natálie Císařovská. Svoje dielo pôjde do Tallinu reprezentovať spolu s kameramankou Klárou Belicovou, s producentkou Katarínou Krnáčovou a s protagonistami Natáliou Germániovou a Martinom Valihorom. Udeje sa to 11. novembra.

Príbeh filmu je inšpirovaný životom veľkej športovej nádeje Andrey Absolonovej, ktorá sa v 90. rokoch venovala v tom čase veľmi obľúbenému športu – skoku do vody. Už v útlom veku sa stala päťnásobnou majsterkou Českej republiky v skoku z desaťmetrovej veže, na majstrovstvách sveta obsadila 5. miesto, na majstrovstvách Európy 3. miesto, bola členkou českého olympijského tímu atď. Jej veľmi dobre rozbehnutú kariéru ukončilo v 19 rokoch poranenie chrbtice. Následnou zhodou okolností sa ako krásna blondína dostala k foteniu nahých fotografií, čím bola už iba krok od nakrúcania filmov pre dospelých.