Hana Zagorová má za sebou mimoriadne úspešný rok a nepoľaví ani v tomto novom

O hudobnej dráhe českej speváckej legendy Hany Zagorovej v týchto dňoch vyšla ďalšia biografická kniha Zagorka. Úspešná spevácka diva zároveň po šiestich rokoch nahrala nový vianočný singel. Stálica českej populárnej hudby sa vráti do štúdia opäť v roku 2018, kedy bude nahrávať nový štúdiový album.

Hana Zagorová, jedna z najväčších hviezd a stálica českej populárnej scény, deväťnásobná zlatá slávica, držiteľka Diamantovej platne Supraphonu a členka Siene slávy hudobných cien Anděl, pripravila pre svojich fanúšikov vianočné prekvapenie v podobe vianočnej skladby Ave, Ave. Tá zaznela v premiére na beznádejne vypredanom vianočnom koncerte, 12. decembra v pražskej Lucerne.

Napriek tomu, že Hana Zagorová vo svojej rozsiahlej diskografii zatiaľ nemá samostatný vianočný album, vianočných pesničiek počas svojej bohatej hudobnej dráhy nahrala hneď niekoľko. K evergreenom patrí dueto s Petrom Rezkom Vánoční tajemství a s úspechom sa stretla i jej verzia piesne It’s Only Christmas, ku ktorej si pod názvom Mé dětské svátky napísala pred šiestimi rokmi sama text.

Unikátna biografická kniha Zagorka autorského tímu Miroslav Graclík a Václav Nekvapil na viac, než piatich stovkách strán mapuje profesný i životný príbeh Hany Zagorovej. Samozrejmosťou je bohatá obrazová dokumentácia obsahujúca viac ako deväťsto fotografií v podobe raritných snímok, plagátov, titulných strán albumov, magazínov i novinových článkov. Nechýba ani kompletná diskografia a prehľad cien, ktoré za svoju bohatú kariéru Hana Zagorová získala. Kniha vychádza v týchto dňoch.

Hana Zagorová v roku 2014 vydala album Vyznání, na ktorý v roku 2016 nadviazala albumom O Lásce. Oba tituly zaujali okrem iného i prílivom nových autorov, ktorí sa rozhodli zložiť speváčke pesničky takpovediac na mieru. Podobné to bude i pri práve pripravovanom novom albume, ktorý v štúdiu Dana Hádla vznikne v roku 2018.