Pozitívne ohlasy divákov na film Kto je ďalší? od premiéry neutíchajú

Kto je ďalší?

Nový slovenský film Kto je ďalší? už videli tisíce divákov. Opisujú ho ako prekvapujúci, silný, strhujúci, ako film, ktorý vyráža dych, prináša pozitívne slzy, zimomriavky, a po filme zostáva v kinosálach pár minút absolútne ticho.

Reakcie na sociálnych sieťach nevieme nijako ovplyvniť. Píšu ich diváci niekedy priamo z kinosál. Nikdy v živote som nedostal toľko kladnej spätnej väzby. Najčastejšia veta, ktorú čítam je – film by mal vidieť každý, doplnil režisér Miro Drobný.

Aj známe osobnosti reagujú na film:

Pozrite si tento film, aj vy môžete prispieť k pokoju v duši mladých ľudí.
– Jožo Pročko –

Tento film je ťažká šupa, je to pecka.
– Peter Batthyany –

Okamžite smer kino pozrieť si film, zimomriavky, slzy a pot na čele.
– Kristína Kormúthová –

Famózna práca!
– Alex Wortex –

Film apeluje na moderné druhy závislostí.
– Andy Winson –

Film je dôležité vidieť, možno ním zachránite život.
– Silvia Šuvadová –

Akú silu má dnes internet a hlavne ako dokáže zmanipulovať.
– Nigi Nap –

Tá bezmocnosť detí je šialená!
– Jozef Vajda –

Veľa mladých ľudí ale pridáva ešte niečo navyše, šokujúce vlastné príbehy: Veľakrát som mala myšlienky zobrať si život, nikto nevie Kto je ďalší, píše Majka. Každodenné urážky, smrdíš ty ušatý buze****, bol som na pokraji zúfalstva, teraz mám ale 1000 dôvodov aby som stál nad vodou, ukončila slovami soundtracku svoj príbeh obeť šikany na Instagrame.

Prekvapením prvých dní je, že hľadiská zapĺňajú aj rodičia. Tí sú v údive a v šoku: …moja dcérka ešte internet nepozná, ale jedného dňa to príde. Chcem byť pripravená, napísala Lucia. Boli sme celá rodina, cestou z kina a ešte celý večer som sa rozprávala so svojimi dcérami, otvorili sa mi ako nikdy predtým…, komentovala film Monika.

V reakciách na film nájdete aj slová ako neskutočne reálny, kvalitný projekt svetového formátu, majstrovské dielo či pozriem si ho viackrát. Film je v kinách od 22. augusta a premieta ho historicky najväčší počet slovenských kín na Slovensku, do ktorých ho distribuuje spoločnosť Bontonfilm.