Prezidentka je v kine

Aké vlastnosti by mala mať úspešná žena? Na to už od 30. júna odpovedá romantická komédia Prezidentka s populárnou Aňou Geislerovou v hlavnej úlohe. Tá do svojej hrdinky pretavila oveľa viac, než len svoju prirodzenú noblesu.

Katarína bytostne cíti potrebu niečo meniť, pomáhať a skutočne má charakterové kvality, ktoré z nej robia dobrú prezidentku. Dokáže dávať veci do poriadku a ľudí zbližovať, nie rozdeľovať. Je zodpovedná, empatická, silná, odvážna a vytrvalá. Čo jej však nebráni v tom, aby bola zároveň aj krehkou ženou. Pre mňa je v podstate človekom, ktorý by sa o taký post mal uchádzať, myslí si Aňa Geislerová, ktorá sa v komédii pokúša nájsť rovnováhu medzi vysokou funkciou a osobným šťastím.

Nie je to tak, že by Katarína v tej funkcii trpela. Ona si ju vybrala, ona za ňou išla a uspela. Takže je na mieste, kde si želala byť, a je v tom dobrá. No predsa len jej určitá miera slobody chýba. Pretože v každom momente nereprezentuje iba samu seba, ale celý štát. Nemôže si len tak zájsť na víno, posedieť a počúvať, o čom sa ľudia bavia. Takže to nie je o tom, že by ako prezidentka trpela. Ale zároveň ju trápi, že už nemôže byť sama sebou, tak ako predtým, dodáva Aňa Geislerová, ktorá sa vo filme stretne s Ondřejom Vetchým aj Jurajom Lojom.