Sexice opäť zaželajú Šťastný nový rok

Úspešná romantická komédia Šťastný nový rok, ktorú videlo v kinách takmer 600 tisíc divákov a na televíznych obrazovkách v Čechách a na Slovensku v premiére 2 milióny divákov, sa dočkala svojho pokračovania. Trailer plný hereckých hviezd naznačuje, že sa jej fanúšikovia majú aj tentoraz na čo tešiť. Za voľným pokračovaním úspešného filmu, s podtitulom Dobro došli opäť stoja scenáristka a producentka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner.

Príbeh sa začína tým, že Marek (Ján Koleník) požiada o ruku Hanu (Táňa Pauhofová). Všetko sa ďalej točí okolo ich svadby pri československom mori v malebnom Chorvátsku. Film sme nakrúcali v čase končiaceho lockdownu za prísnych opatrení. Bolo to dobrodružstvo a je malý zázrak, že sa to podarilo a nakrútilo bez ujmy, prezrádza Ján Koleník a pokračuje: Som za to vďačný a nepovažujem to za samozrejmosť. Bola to moja jediná zahraničná cesta počas toho obdobia. Preto na to spomínam aj ako na dovolenku. Dúfam, že sa tá príjemná letná a dovolenková nálada prenesie aj na plátno kín, dodáva.

Pre Antóniu Liškovú boli začiatky nakrúcania v spomínanom čase komplikované. Po dlhom čase som vycestovala do zahraničia a trvalo mi pár dní, kým som sa upokojila. Potom to už bolo ako v rozprávke, nádherné miesto, more, v ktorom sme sa kúpali, hoci bolo 18 stupňov, a moja slovenská rodina. Čo viac si želať, poznamenáva.

Nakrúcanie pokračovania filmu Šťastný nový rok ako rodinnú akciu vnímala aj herečka Gabika Marcinková. Jednotku sme tvorili v Tatrách, kde som bola s manželom a našou vtedy päťmesačnou dcérou, za dvojkou sme cestovali až do Chorvátska, pre zmenu s dvomi deťmi, dva a polročnou Emou a šesťtýždňovým Jakubom. Čiže väčšina mojej pozornosti smerovala k tomu, aby boli deti spokojné. Čo sa nám viac-menej darilo. No a stretnutie so štábom je pre mňa vždy mimoriadne príjemnou udalosťou. Producentka Adriana Kronerová vie okolo seba zhromaždiť ľudí, ktorí sú vlastne taká ďalšia rodina, hovorí.

Okrem zvučných hereckých mien z prvého filmu  – Zuzana Norisová, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Petr Vaněk sa vo voľnom pokračovaní objavia aj ďalšie herecké legendy – Dagmar Havlová, Jozef Vajda. Hviezdnu hereckú zostavu dopĺňajú vynikajúci zahraniční herci Marco Bonini (Taliansko), Toni GojanovićGoran Bogdan (Chorvátsko). Film Šťastný nový rok 2: Dobro došli do kín uvedie distribučná spoločnosť Continental film 26. decembra 2021.