Traja mušketieri: D’Artagnan

Veľkolepá filmová adaptácia slávneho románu Alexandra Dumasa, Traja mušketieri, je jedným z najdrahších francúzskych filmov všetkých čias. Medzinárodné hviezdne obsadenie na čele s Vincentom Casselom a Evou Green a dôraz na zachovanie ducha nadčasového literárneho diela sú dôkazom, že Francúzi to s filmom za 70 miliónov dolárov myslia vážne.

Najnovšia francúzska filmová verzia slávneho príbehu o d’Artagnanovi sa tento rok objaví v slovenských kinách v dvoch častiach, pričom prvá časť s podtitulom D’Artagnan príde do kín už 6. apríla a druhá časť, s názvom Milady, potom 13. decembra 2023. Na rozdiel od aktuálnej britskej verzie, trailer k filmu Traja mušketieri: D’Artagnan potvrdzuje, že francúzski tvorcovia sa snažili byť čo najvernejší pri výbere lokácií (nakrúcanie trvalo osem mesiacov po celom Francúzsku), kulís a hercov.

Jedným z hlavných zámerov tvorcov bolo odlíšiť sa od ostatných súčasných veľkoprodukcií, ktoré sa spoliehajú na počítačové efekty a nakrúcanie v uzavretých ateliéroch. V oboch filmoch sa objavili tisíce komparzistov, ale základný dôraz sa kládol na príbeh populárnych hrdinov a antihrdinov, ktorých stvárnili súčasné francúzske herecké hviezdy Vincent Cassel (Athos), Romain Duris (Aramis), Pio Marmaï (Porthos) a François Civil (d’Artagnan). Objavia sa aj Eva Green ako Milady a Louis Garrel ako Ľudovít VIII.

V prípade oboch filmov režiséra Martina Bourboulona sa slovenské kiná môžu tešiť na verziu s českým dabingom alebo (vo vybraných kinách) v pôvodnom znení s titulkami. Film uvedie do kín distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.