Websterovci vo filme

Čo pre takého pavúčika znamená človek? Môže sa s ním skamarátiť? Spoznajte rozprávky Websterovcov tak, ako ste ich ešte nevideli, v kinách na Slovensku aj v Čechách v animovanej rozprávke Websterovci vo filme. A malá Lili sa opäť postará o zážitky, na ktoré nikto z rodiny nezabudne.

Websterovcov netreba predstavovať. Poznáme ich predsa z obľúbených rozprávkových knižiek, televíznej obrazovky alebo z divadla. V ich sieťach sa zrkadlia každodenné výzvy i drobné víťazstvá, s akými sa stretávame aj v našich životoch. Humorné a láskavé príbehy prepletené nečakaným dobrodružstvom nám v rodinnom animovanom filme opäť ukazujú, že najpevnejšia sieť je rodina. Tentoraz sa vedľa animovaného sveta maličkých pavúkov objaví aj svet ľudí zachytený v živej hereckej akcii. Päť rozprávok zo seriálu totiž prepája príbeh, v ktorom sa dievčatko Lili stretne s dievčatkom z ľudského sveta. A ako to už u Lili býva, zvedavosť ju zavedie tam, kam sa dokážu spustiť len odvážni pavúčikovia. A čo my ľudia? Máme odvahu spriateliť sa s pavúkmi?

Diváci vo filme nájdu síce príbehy, ktoré už možno poznajú zo seriálových epizód z roku 2021, sú však prepletené novým vláknom príbehu stretnutia so živým dieťaťom. Scenár sme postavili tak, aby Liline dobrodružstvá viedli smerom k rozuzleniu prepojovacieho príbehu, hovorí režisérka a producentka Katarína Kerekesová.

Ľudské dievčatko, ktoré sa zapáčilo hlavnej hrdinke Lili, si zahrala Matilda Strussová. Svoje hlasy malým hrdinom prepožičali na Slovensku Zuzana Porubjaková, Kamil Kollárik, Henrieta Mičkovicová, Richard Stanke, Boris Farkaš, či Olga Belešová. Hviezdne je i české obsadenie, v ktorom českí diváci budú počuť hlasy Ivany Korolovej, Adama Mišíka, Jiřího Lábusa, Ivany Chýlkovej, Nadi Konvalinkovej alebo Daniela Krejčíka.