ABBA mánia po celom Slovensku

Najúspešnejšia popová kapela všetkých čias fanúšikov už neuveriteľných 50 rokov očarúva svojimi skladbami a teraz je tu šanca vychutnať si ich naživo. Najväčšia tribute show na Slovensku má pre vás pripravené hity od Mama Mia, Dancing Queen, Super Trouper, The Winner Takes It All, Waterloo až po Thank You For The Music. Príďte si užiť ABBA Stars v mestách Trnava, Bratislava, Hlohovec, Piešťany, Poprad, Humenné, Košice, Zvolen, Banská Bystrica, Lučenec, Prievidza, Nitra, Topoľčany, Stará Ľubovňa, Trebišov a Žilina.

Najhitovejšia show v podaní jedného z najlepších tribute kapiel na svete, aj s live bandom naživo zahrajú a zaspievajú tie najväčšie hity Agnethy, Björna, Bennyho a Anni-Frid. A zmapujú hudobný príbeh úspechu skupiny ABBA od vystúpenia na Grand Prix v roku 1974 až po veľký comeback v roku 2021.

Prvé vystúpenie sme odohrali v septembri 2004 a mali sme s ním veľký úspech. Ponuky na vystúpenia sa začali množiť a všetci členovia museli opustiť svoje sólové projekty a vrhnúť sa do nového projektu. Počas prvého roka sme odohrali takmer 100 vystúpení, zúčastnili sme sa na revival show vo Švédsku a bolo len otázkou času, kedy si nás všimnú zahraničné agentúry, rekapituluje manažér a kapelník Dan Dobiáš históriu revival bandu, ktorá trvá už neuveriteľné dve dekády.

V septembri 2005 skupina vydala CD Golden Songs, na ktorom nahrala najväčšie hity skupiny ABBA. A ako bonus pridali štyri piesne nahraté so symfonickým orchestrom. Na jeseň 2006 získali platinovú platňu za 40 000 predaných kusov albumu. Prvé zahraničné turné skupiny bolo v Chorvátsku, kam sa potom vrátili na dve letné turné. Najväčší koncert pod holým nebom sa konal v Šibeniku s 3000 fanúšikmi a skupina odohrala koncerty v Chorvátsku, Rakúsku, Nemecku, Poľsku, Francúzsku, Libanone, na Slovensku, v Arabských emirátoch a na zámorskej lodi Costa Magica. Kapela má na konte dva albumy, množstvo televíznych vystúpení a niekoľko zaujímavých ocenení – napríklad od francúzskej televízie TF1 na jeseň 2009 zo súťaže Najvernejší dvojníci na svete. Súťaž sledovalo 70 miliónov divákov. Okrem toho získala titul Skokan roka v Českom Slávikovi 2013.


Redakčné info: V týchto dňoch vychádza veľmi zaujímavá kniha Miroslava Graclíka a Richarda Pachmana nazvaná ABBA za železnou oponou, ktorá bude nepochybne perfektným čítaním pre všetkých fanúšikov švédskej legendy.