Adam Mišík má srdce na tvojej dlani

Samey, Separ, Sergei Barracuda, Ben Cristovao a teraz Pil C. Adam Mišík si na svoj zoznam spoluprác pripisuje ďalšie výrazné meno. Uznávaný slovenský raper prispel svojou slohou do songu Srdce na tvý dlani, ktorý sa objaví aj na Adamovom rovnomennom EP, na ktoré sa fanúšikovia môžu tešiť už o týždeň, 21. apríla. Po úspešnom a ocenenom filme Banger, v ktorom Adam stvárnil hlavnú úlohu a naspieval aj titulný song Prach so Sergeiom Barracudom, tak prichádza s ďalším projektom plným zvučných mien.

Srdce na tvý dlani som mal dva roky v šuflíku, približuje Adam Mišík vznik nového singlu, ktorý vznikol pri spoločnom stretnutí rapera a speváka v Prahe. Dlho som bojoval s textom, ale potom som sa náhodou dostal k básni od Václava Hrabě, A kdybych už měl umřít a nechal som sa voľne inšpirovať. Naraz to všetko do seba zapadlo a pieseň bola na svete, dodáva s tým, že o výslednú podobu sa postaral veľmi obľúbený producent Enthic.

O zhudobnenie niektorých básní Václava Hrabě sa postaral už Adamov otec, Vladimír Mišík. Za zmienku stojí jeden z najslávnejších hitov, Variace na renesanční téma. V tradícii prepojenia poézie a hudby tak pokračuje aj Adam. Napadlo mi, že tým vlastne priblížim báseň zase mladšej generácii, čo mi príde skvelé, hovorí spevák, gitarista, skladateľ, herec a dablér v jednej osobe. Vznikol tak silný, zároveň jemný track založený na pulzujúcom beate, ktorý zaujme gitarovými partiami aj hlbokým textom, na ktorom sa podieľal jeden z najžiadanejších slovenských raperov súčasnosti, Pil C.

Srdce na tvý dlani bude súčasťou rovnomenného EP, ktoré vyjde už 21. apríla. Na ňom sa po boku Adam Mišíka objavia Ben Cristovao, hneď na dvoch piesňach Sergei Barracuda alebo známa violončelistka Terezie Kovalová. Rovnako ako v prípadne titulného singla, má produkciu EP na svedomí osvedčený Enthic. Teším sa, že sa singel zaradí medzi tri tematicky zladené tracky, ktoré uzatvárajú temnejšie obdobie môjho detstva a vyjdú na novom EP, uzatvára úspešný spevák, ktorý sa celkom nedávno predviedol i ako skvelý moderátor českého národného kola Eurovízie.