Adam Pavlovčin je Adonxs

Adam Pavlovčin vyhral minuloročnú sériu súťaže Česko-Slovenská SuperStar. S prvým videoklipom sa ale verejnosti predstavuje Adamovo umelecké alterego Adonxs (vyslovuj Adonis). Jeho prostredníctvom pozýva posluchíčov do svojho vnútorného sveta, kde predsudky a obmedzenia nemajú miesto.

Adonis, pôvabný mladík, ktorého si obľúbila grécka bohyňa Afrodita, bol jeho inšpiráciou len čiastočne. Predovšetkým vďaka tomu, že odkazuje na dobu dávnych povestí, keď neexistovali v kráse, umení ani v láske ostro vykreslené hranice. Skôr než fyzickú krásu, súčasný Adonxs vyzdvihuje krásu vnútornú a hlavne silu. Tú, ktorá nám dáva možnosť a dodáva odvahu byť tým, kým naozaj chceme byť.

Pre mňa sa Adonxs spája so silou, a to ako fyzickou, tak predovšetkým tou mentálnou. Dodáva mi odvahu vystúpiť na pódium, prekonať trému aj akúkoľvek prekážku a byť na pódiu slobodnejší. Dúfam, že rovnakú silu a oporu poskytne aj mojim poslucháčom, pretože my všetci v sebe máme potenciál byť voľní a slobodne vyjadrovať svoju osobnosť, hovorí umelec.

Túto skladbu sme napísali spoločne s producentami Oliverom Fillnerom a Tomášom Lobbom, hneď po skončení SuperStar a krátkom vianočnom oddychu. Mali sme spoločne rozpracovaných niekoľko skladieb, no táto z nich jednoznačne vyčnievala a hneď sme vedeli, že bude úvodným singlom. Moving On pre mňa uzatvára jednu a zároveň otvára ďalšiu životnú etapu, na ktorú sa nesmierne teším a v podstate ju už aj tak trochu žijem. V jednej rovine rozpráva o vzťahu, ktorý nikam neviedol a naopak ma sťahoval každým dňom nižšie a nižšie, a zároveň je to moja vlastná hymna na radosť z toho, čo sa práve v mojom živote deje, vysvetľuje vznik piesne Adonxs a dodáva k videu: Vizuálna identita je pre mňa veľmi dôležitá a práve preto bol klip k debutovému singlu kľúčovou zložkou. Ja som z výsledku nadšený a verím, že budú aj diváci. Celý klip vyžadoval niekoľkomesačné prípravy a nakoniec po boku režiséra Jirku Horenského sa na ňom podieľal 40 členný tím. Na jeseň umelec ponúkne sólový album a pridá aj koncertnú šnúru.