Britský fenomén IAM{X} oznámil vydanie nového albumu

Po úspešnom boji so silnými depresiami, ktoré sa stali hnacím motorom jeho posledných dvoch albumov, sa Chris Corner a.k.a. IAM{X} vracia s novým štúdiovým albumom Alive In New Light. Jeho vydanie je naplánované na 2. februára 2018. Očakávaný album sám označuje ako kinematografickú oslavu svojho oslobodenia od démonov, ktorí ho dlho trápili. Album podľa Chrisových slov zachytáva závratnú fázu metamorfózy, keď už viac nie ste tým, kým ste boli, no zároveň ešte nie ste naplno tým, kým sa stávate. Album opisuje ako svoje poďakovanie fanúšikom a zároveň ako pozvánku do novej fázy projektu IAMX’s – do fázy intoxikačnej cesty sebaobjavovania.

V štyroch skladbách albumu hosťuje Chrisova spriaznená duša, uznávaná tattoo a makeup artistka a hudobníčka Kat Von D. Projekt prinesie tiež novú kolekciu eroticky ladeného merchu, inšpirovanú obalom albumu z dielne dizajnéra Ryana Clarka. Track list obsahuje aj skladbu Mile Deep Hollow, ktorá bola predstavená v americkej TV sérii Ako som spoznal vašu matku.

Album nahraný, naspievaný a zmixovaný Chrisom Cornerom v obytnom prívese s výhľadom na hory v kalifornskej púšti, obsahuje deväť úderných skladieb, ktorým dodávajú grandióznosť Chrisove typické výrazné vokály. Transformácia a jej jadro je chaos, ale zároveň môže byť nadzmyslovou a teatrálnou katarziou. Albumom Alive In New Light IAM{X} skúma komplexnosť tejto premeny prostredníctvom zvuku, vizuálneho umenia, makeupu, a intímneho merchandisingu spoločne so svojimi divokými fanúšikmi a s novými priaznivcami, ktorí sa nechajú zviesť.

Anglický hudobník Chris Corner v minulosti pôsobil v trip-hopovej formácii Sneaker Pimps. Aktuálne boduje s elektro – rockovým projektom IAM{X}, ktorý má na konte albumy Kiss + Swallow (2004), The Alternative (2006), Kingdom of Welcome Addiction (2009), Dogmatic Infidel Comedown OK (2010), Volatile Times (2011) – prvý album IAM{X}, ktorý vyšiel aj na vinyle, The Unified Field (2012) a Metanoia (2015). V septembri 2017 vydal experimentálny inštrumentálny album Unfall, ktorý vznikal zároveň s albumom Alive in New Light.

Koncerty IAM{X} sú živé koncertné vystúpenia, ktoré sám Chris označuje za ozdobu svojho projektu. Neuveriteľné, excentrické kostýmy, šokujúce efektné vizuálne projekcie, vytvorené samotným Chrisom Cornerom a výbušnosť priamo na pódiu – to všetko sú dôvody, prečo sú turné IAM{X} po celej Európe často dlhodobo vopred beznádejne vypredané.