Bystrík robí všetkým dobre

Bystrík predstavuje ďalší song z albumu Chceš to nahlas. Rovnomenná pieseň vznikla na chate na Donovaloch a prekvapí pozitívnou energiou. Autorom hudby piesne je Bystrík, text napísal Róbert Sedlák spolu so spevákom. Inšpiráciou spevákovi bol taliansky slogan Dolce vita.

Pieseň Chceš to nahlas sme začali spontánne hrať s kapelou na chate na Donovaloch. Chystali sme si nápady na nový album a začali sme improvizovať. Ja som začal spievať ako keby v taliančine, s nižšie posadeným hlasom a začalo sa nám to páčiť. Je pre mňa dôležité ponúknuť fanúšikom niečo nové a jedinečné. Preto som sa rozhodol odísť z môjho obvyklého žánru a skúsiť niečo úplne iné. Je to pieseň a o tom, ako ju treba hovoriť nahlas. Nie je to len o slovách, ale aj o činoch. Ako spevák chcem, aby moje piesne zasiahli ľudí a priniesli im radosť a pozitívne emócie, prezradil Bystrík.

Taliani majú výborných muzikantov a spevákov, len z tých najznámejších Zucchero, Ramazzotti, Tiziano Ferro alebo môj obľúbenec Cesare Cremonini. Keby ste si zapli talianske rádio, málokedy počujete iného interpreta ako ich domáceho. Taliansku hatlaninu sme nakoniec pretvorili do slovenčiny. Ide jar, lásky sa prebúdzajú a k tomu sa určite hodí song s textom o tom, že si navzájom chceme dobre, s úsmevom konštatuje spevák a skladateľ.

Novinka Chceš to nahlas pochádza z albumu s rovnakým názvom, ktorý sa teší obľube u fanúšikov. Na siedmom Bystríkovom albume je celkovo 14 rytmických  piesní, na ktorých spolupracoval s niekoľkými producentmi a hudobníkmi. Texty napísal Vlado Krausz, po jednom texte prispeli Zuzana Smatanová a manažér Bystríka Róbert Sedlák. Naživo pesničky zahrá s kapelou na špeciálnom koncerte 7. septembra v Trnavskom amfiteátri.

Nora Krchňáková / NK Factory