Cez ružové Brejle

Prvá klapka aktuálneho videoklipu Petra Kotvalda padla 1. marca 2020. Tvorivý tím nakrútil štúdiové scény a plánoval v exteriéroch nakrútiť pár posledných záberov, keď sa to vonku viac zazelená. K premiére videoklipu však došlo až pred pár dňami.

Potom už veci verejné nabrali rýchly spád a nesmelo sa nič. Zvyšné zábery sme nakrúcali nakoniec až na konci mája, ale napokon sme ich v postprodukcii aj tak nepoužili. V toku udalostí sme totiž zmenili koncept klipu a zároveň sme posúvali termín jeho premiéry na lepšie časy, aby klip pôsobil pozitívne. Aj keď to slovo dnes už zas stráca svoj pôvodný význam. Zase začína desiť, namiesto toho, aby nás tešilo. Tak sme si povedali, že teraz je čas na to, urobiť si radosť a vidieť veci z tej lepšej stránky, nádeja sa lepšej budúcnosti Petr Kotvald.

Aktuálny album Petra Kotvalda LX je veľmi rozmanitý. Medzi dvanástimi skladbami sú popové pesničky, balady ale i šansón či Cartneyovka s prvkami country. To je nový Petr Kotvald. Výrazne akustický, trochu iný a napriek tomu stále taký, akého ho majú jeho verní poslucháči radi. Na albume sa objavujú i 2 cover-verzie. Pod českým názvom Jde za svou láskou sa skrýva hit speváka a skladateľa Terence Trent D’Arbyho Let Her Down Easy, a skladba Svátost lásky je zase výsledkom zaujímavej spolupráce s Američankou Stephanie Kay. Zvyšných desať titulov sú pôvodné skladby vrátane piesne s príznačným názvom Šedesát.