Charli XCX pripravila mixtape Number 1 Angel

Speváčka Charli XCX pripravila mixtape nazvaný Number 1 Angel. Desať skladieb, v ktorých Charli predstavuje svojich obľúbených interpretov. Mixtape vyšiel 10. marca 2017. Charizmatická muzikantka zároveň nedávno zverejnila singel After The Afterparty, ktorý má byť predzvesťou nového albumu.

Na konkrétne informácie o tretej štúdiovke je zatiaľ skúpa, ale čakanie na regulárny album svojim priaznivcom skráti zmienenou nahrávkou Number 1 Angel. Mixtape, na ktorom spolupracovali MØ, RAYE alebo Uffie či producenti SOPHIE, Easy FX (A.G. Cook + EASYFUN), John Hill, Life Sim a Danny L Harle, je pokračovaním aktivít, ku ktorým patrí aj nedávno založené vlastné vydavateľstvo Vroom Vroom Recordings. Mixtape aj label majú byť platformou pre prezentáciu nádejných a menej známych tvárí, popových interpretov a producentov. Pri príležitosti vydania Number 1 Angel speváčka zorganizuje niekoľko večierkov a vystúpení v New Yorku, Londýne alebo San Franciscu.

Pripomeňme si, že mixtape odkazuje na tvorbu pesničkových výberov zostavených v osemdesiatych rokoch na kazety. V poslednej dobe sa veľmi používa hlavne v hiphopovej komunite a väčšinou sa jedná o kompilácie piesní prepojených do jedného mixu. Očakáva sa, že nový album vydá Charli XCX počas tohto roku.

Tracklist Number 1 Angel:
Dreamer feat. Starrah and RAYE
3AM (Pull Up) feat. MØ
Blame It On U
Roll With Me
Emotional
ILY2
White Roses
Babygirl feat. Uffie
Drugs feat. Abra
Lipgloss feat. CupcakKe