Clarinet Factory lákajú na koncerty

Clarinet Factory flintu do žita nehodili. Nelenili, pracovali na hudbe k animovanému filmu Night Watch, v špeciálnej digitálnej reedícii pripomenuli spoločný album s Janou Koubkovou Tenerife Blues a Vojta Nýdl si navyše stihol strihnúť i sólový album Dítě z větru (na ktorom Clarinet Factory hosťovali tiež). Teraz medzinárodne oceňovaný ansámbel pripravuje hneď niekoľko koncertov, v rámci ktorých predstaví svoju vlaňajšiu novinku Pipers. Na vystúpenia láka fanúšikov novým klipom Než zavoláš.

Clarinet Factory kladú dôraz i na vizuálnu stránku koncertov. Ak to koncertný priestor čo i len trochu dovoľuje, vozia so sebou svojho dvorného VJe – video umelca Jindřicha Trapla, ktorý sprevádza ich hudbu projekciami. Doba kartu obrátila a stalo sa, že tentokrát si do svojho priestoru klarinetistov doviezol Jindřich Trapl. Ako fyzicky, do štúdia Xlab, tak i virtuálne, vo vzájomnej spolupráci sme zasadili Clarinet Factory priamo do surrealistických projekcií a s pomocou najnovších technológií tak vznikol pre diváka nový zážitok, ktorý stiera rozdiely medzi videomappingom a virtuálnou realitou, vysvetľuje Daniela Denešová alias VJ Deja koncept nového klipu k songu Než zavoláš.

Tento videoklip je prvým zo série troch videí ku skladbám z nového albumu Pipers, ktoré súbor postupne zverejní na svojom YouTube kanáli v nadchádzajúcich týždňoch. Načasovanie premiéry prvého z nich je pomyselnou hudobnou ochutnávkou pred sériou letných koncertov Clarinet Factory, ktorá vyvrcholí 21. augusta koncertom na festivale Terras Sem Sombra v Portugalsku.

Typický a nezameniteľný sound Clarinet Factory tentokrát okorení svojou citlivou elektronikou hudobný hosť Milan Cimfe. Spoločne s Milanom sme sa pred koncertmi zatvorili do štúdia a z klarinetov vysamplovali nové zvuky, ktorými nakŕmime rôzne mašinky a jednotlivé skladby tak zaznejú v nových aranžmánoch. Rozhodne je na čo sa tešiť, pozývajú na koncerty členovia Clarinet Factory.

Clarinet Factory: Leto 2021
23.07. Příbram: Lesní divadlo
24.07. Velké Losiny: Klášterní hudební slavnosti
25.07. Heřmanův Městec: Zámecká zahrada
30.07. Náměšť n/Oslavou: Folkové prázdniny
21.08. Terras Sem Sombra (Portugalsko)