Debut Neon Eye

Košická indierocková kapela Neon Eye vytvorila z piatich skladieb s presahom viacerých hudobných štýlov debutové EP Nothing To Talk About, zachytávajúc tak reprezentačný charakter svojej kapely. Na najekologickejšom digitálnom nosiči zanecháva odkaz strasti a radosti mladého človeka v gitarovo ladenom žánri s prvkami elektroniky inšpirovanými britským zvukom kapiel.

Tesne po svojom vzniku vo februári 2020 sa kapela Neon Eye predstavila v rámci hudobného festivalu Slovenská krčma realizovaného organizátormi Pohody. Odvtedy členovia hudobného projektu popracovali na znení svojich skladieb a prepracovali ich do výsledného EP. V štúdiu sme však zistili, že musíme nájsť odlišnejší zvuk do našich skladieb, opisuje spevák Lukáš Dobranský skúsenosti z nahrávania piesní v novom šate.

Po vstupe na scénu so svojou prvou čisto gitarovou skladbou Neither Of Us pustila kapela do sveta singel White Snow, ktorý je poháňaný nákazlivou basovou linkou a je podporený fragmentami syntetickej popovej hudby. V tomto songu sme chceli ukázať náš odlišný zvuk od tradičného zvuku gitarovej kapely, zapojili sme elektronické prvky tanečnej hudby 80. rokov, ozrejmuje Lukáš Dobranský kľúčové momenty aranžmánov skladby. Melodické tóny so šmrncom osemdesiatych rokov zatiaľ ako jediné obliekli aj do vizuálneho šatu vo videoklipe s nadhľadom a mestským duchom. Skladba interpretuje chlad a samotu mestských javov, s ktorými sa ľudia potýkajú v kultúrnej spoločnosti.

Pieseň Want Ya, Need Ya, Whatever predstavuje najtvrdšiu skladbu z celého EP. Jej základ je postavený na rocknrollovom riffe. Text je písaný z pohľadu muža sediaceho v bare, ktorého zaujalo dievča sediace neďaleko, no stránil sa vyloženia kariet na stôl. Po prvom refréne sú však karty vyložené, s úsmevom prezrádza Lukáš Dobranský.

Zmena prichádza v skladbe Electricity In The Wind, ktorá je charakteristická svojím romantickým textom. Ako hovoria členovia Neon Eye, celú atmosféru piesne je možné interpretovať ako fúziu The Strokes a Elvisa Presleyho. Klasickú indie gitarovku s britským nádychom stelesňuje skladba Head. V songu sa nesie hlavná myšlienka o silnej schopnosti žien pobláznenia mužov, čo je v konečnom dôsledku to, čo muži chcú, hovorí spevák.

Členmi hudobného projektu a kapely Neon Eye sú spevák, gitarista a textár Lukáš Dobránsky a basgitarista Ľudovít Petráš. Na EP hosťovalo viacero hudobníkov. Ambíciou kapely je znieť éterom na pódiách nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.