Denis Lacho pochoval minulosť

Po dvoch rokoch prichádza bývalý superstarista Denis Lacho s novinkou, ktorá nielen hudobne, ale aj vizuálne naháňa neskutočne zimomriavky. Celú skladbu umelecky dotvoril klavirista Martin Kráľ, ktorý skomponoval melodickú linku k textu. Hudobná novinka Story Of Us doslova posúva hranice slovenskej pop music na vyššiu úroveň.

Martin Kráľ po minuloročnom, úspešnom odprezentovaní svojho nového albumu Tvárou v tvár životu  prichádza s ďalšou novinkou, a to priamo so skladbou, ktorá vyvoláva neskutočné emócie. Pochovaná zaživa?! Téma, ktorá sa objaví skôr vo filme ako v hudobnom videoklipe, no Denis Lacho už nie je dávno komerčným umelcom, práve naopak. Jeho texty a tvorba úplne vystihujú jeho vyzretosť a dokonalý cit pre vážnejší pop štýl, ako sme zvyknutí na Slovensku.

Skladba Story Of Us je pre mňa veľmi citlivá záležitosť. Ide o dosiaľ moju najhlbšiu výpoveď, ktorú som dal zo seba von. Celkový klip miestami pôsobí depresívne, ale pointa je úplný opak. Viem, že každý si v skladbe nájde to svoje, no záver úplne definuje celý song. Znovuzrodenie. To je výpovedná hodnota tejto sklady. Som nesmierne rád, že k tomu skladateľ a klavirista  – Martin Kráľ dodal ešte hlbšiu umeleckú hodnotu, hovorí Denis Lacho.

Na prvý pohľad však vyvoláva skladba skôr dojem, že ide o zamilovanú baladu, no hovorí predovšetkým o prijatí, odpustení a pochopení, že každý koniec je novým začiatkom. Klavír, v podaní Martina Kráľa dotvára silný umelecký vizuál plný symboliky – citová nahota, boj so svojím osudom, hlina či pochovanie zaživa. Hlavnú a mimoriadne náročnú rolu skvelo stvárnila amatérska herečka Natália Gabašová. O vizuál skladby sa postaral tanečník, hudobník a moderátor Tommy Kotty spolu s Jánom DoubleJ Jančokom, ktorí stoja za dramaturgiou.


Nezvyknem sa vyjadrovať k tlačovým správam, uverejním a vrhám sa na ďalšiu, ale toto ma prefackalo, samozrejme, v tom najlepšom slova zmysle. Kde si bol doteraz, Denis Lacho?! Takto nejako si predstavujem dokonalú muziku. Dokonalá farba hlasu, aranžmány na svetovej úrovni, silný text, klip, za aký by boli vďačné i svetové hviezdy. Denis Lacho práve zo seba strhol nálepku účastníka komerčnej talentovej súťaže a slovenskej hudbe zapálil novú sviečku nádeje. Neviem sa toho nabažiť. Excelentné!

Pavol Božík, Kukni na to!