Depeche Mode vydajú dokument a koncertný film

V nadväznosti na celosvetový úspech v kinách a chválu od fanúšikov i médií, vydajú Depeche Mode dokumentárny a koncertný film Depeche Mode: Spirits In The Forest. Album vyjde 27. marca 2020 a už teraz si ho môžu fanúšikovia predobjednať.

Tento špeciálny štvordiskový (dva video a dva audio disky) box obsahuje kompletný zážitok a vyjde na DVD aj na Blu-Ray nosičoch. Na video diskoch fanúšikovia nájdu kompletný dokument Spirits In The Forest spolu s celým live Spirits koncertom, zostrihanými z dvoch šou, ktoré prebehli v rámci Global Spirit Tour v berlínskom Waldbühne. Tento záznam zatiaľ nebol ešte nikde zverejnený.

Na ďalších dvoch audio diskoch nájdeme live Spirits soundtrack, živú audio nahrávku z vystúpenia. Tento boxset je nevyhnutnou súčasťou zbierok všetkých dlhoročných fanúšikov a zberateľov.

Ako poznamenal časopis Forbes, boxset Depeche Mode: Spirits In The Forest je novým zlatým štandardom pre všetky koncertné filmy. Predstavu samotnej koncepcie dokumentu poňal režisér a dlhoročný spolupracovník Depeche Mode Anton Corbijn ako príbeh šiestich super fanúšikov z rôznych častí sveta. Vo filme sa ich životy vymykajú – všetky sa veľmi líšia, okrem lásky k hudbe Depeche Mode a spôsobu, ako hudba ovplyvnila ich životy. To všetko sa v závere pretne na berlínskej show, ktorá sa uskutočnila v legendárnom Waldbühne v roku 2018 v rámci celosvetového Global Spirit Tour, ktorého sa zúčastnilo viac ako tri milióny fanúšikov počas 115 vystúpení po celom svete. Hudba, vrátane niekoľkých najväčších hitov kapely, a príbehy z dokumentu plynú hladko, osvetľujú trvalú silu Depeche Mode aj ich tvorby, ktorá láme hranice a nakoniec nás všetkých zjednotí.

Jedna z najväčších filmových hudobných udalostí minulého roka, Depeche Mode: Spirits In The Forest, sa premietala na viac ako troch tisícoch plátnach v 80 krajinách sveta počas vlaňajšieho novembra. Film utŕžil 4,5 miliónov dolárov a videlo ho 220 000 divákov.