Diego má nový singel aj video o hľadaní a zmene

Celý život je o zmene a hľadaní a  čím skôr sa s tým človek zmieri, tým lepšie – to je hlavný motív nového singla skupiny Diego, ktorý vyšiel na treťom pokračovaní kompilácie slovenskej scény Ostrov hudby. Diego zverejnili aj videoklip, pod ktorý sa podpísal známy slovenský výtvarník Igor Derevenec.

Singel je reakciou na ponuku od LALA – Slovak music export prispieť na Ostrov hudby a keďže jednou z podmienok bolo, že musí ísť o novú vec, zamysleli sme sa, ako sme na tom s nápadmi. Vďaka tomu sme zistili, na koľko pesničiek sme pri nahrávaní posledného albumu zabudli, vysvetľuje frontman skupiny Ľuboš Kukliš. Na album sa, samozrejme, zmestí iba limitované množstvo hudby, takže je prirodzené, že človek musí nejaké skladby vyradiť. Ale zjavne mame stále z čoho vyberať. A to je dobre vedieť!

Skladbu nahrávali Diego v LVGNC Studios a išlo to rýchlo, hotovo bolo za jeden deň. Tentokrát sme chceli s materiálom spraviť niečo nové, niečo iné ako doteraz, a tak sme prvý raz oslovili externého producenta Tomáša Lobba z kapely Luvver. Je to mladý a veľmi šikovný hudobník a producent, ktorý bol s nami v štúdiu aj pri nahrávaní albumu Et in Arcadia Diego ako zvukový technik. Teraz sme ho požiadali, nech sa postará o nahrávku ako celok. Výsledný sound je jeho dielo a my sme s ním veľmi spokojní.

O videoklip sa postaral dvorný režisér skupiny Igor Derevenec. Stačila mu jedna kamera, les na Kolibe a jedno dopoludnie nakrúcania, do ktorého zapojil vlastné deti aj deti niektorých členov kapely. Celé to išlo veľmi rýchlo – vypýtal si text, obratom prišiel s týmto nápadom a išli sme natáčať, dodáva Ľuboš Kukliš. Myslím, že sa skvele trafil do témy hľadania a atmosféry skladby.