Dievčenská formácia Vesna na turné

Dievčenská kapela Vesna speváčky, skladateľky a textárky Patrície Fuxovej má nabitý program. Koncom septembra jej frontmanka spoločne s režijným duom Czech Vibes nakrúcala v Malom Tibete nový videoklip k piesni Nezapomeň. Premiéra je plánovaná na polovicu septembra. Kapela v zložení speváčka Patricie Fuxová, huslistka a kapelníčka Bára Šůstková, klaviristka Olesya Ochepovska a bubeníčka Markéta Vedralová vyrazila na turné s názvom #MyaVy.

Na koncertoch zaznejú skladby z najnovšieho albumu Pátá bohyně s tematikou prírody, slovanských motívov a ženstva i nové piesne nahraté behom letného sústredenia kapely. Za debutové CD Pátá bohyně, ktorým charakterizujú hudobný návrat ku koreňom a snové texty, bola Vesna nominovaná na Ceny Anděl v kategórii Objav roku. Na albume je mimo iné i duet Patricie a Vojtecha Dyka s úspechom uvedený koncom minulého roku na hudobnej a tanečnej show v Obecnom dome v Prahe.

Ďalšia z trinástich noviniek na albume Pátá bohyně dostala obrazovú podobu pod režijným vedením Czech Vibes behom natáčania v Malom Tibete, kam Patricie Fuxová zamierila spoločne s dobrovoľníkmi z českej neziskovky Brontosauři v Himálajích. Brontosauři v Himálajích dlhodobo pomáhajú obyvateľom dedinky Mulbekh v Malom Tibete, primárnym cieľom je rozvoj tamojšej školy, podpora vzdelávania a tradičných hodnôt. V rámci koncertov #MyaVy si kapela prizvala viacerých hostí, ktorí sa predstavia počas zastávok u nás na Slovensku. Môžete sa tešiť na formácie Ľudové Mladistvá, Wandererove segry či Zuzanu Smatanovú a ďalšie zaujímavé mená.

07.11. Nitra
22.11. Bratislava
29.11. Prešov
30.11. Košice
07.12. Považská Bystrica