Diva Baara swinguje v rytme partnerských vzťahov

Diva Baara (Zdroj foto & info: Supraphon)

Diva Baara alebo Bára Vaculíková nie je na českej hudobnej scéne nováčikom. Momentálne sa prvýkrát predstavuje so sólovým projektom. Prichádza so singlom Jen pro jednou, ktorý je jej debutom. Energická pieseň s prvkami elektroswingu je prvou lastovičkou z chystaného albumu.

Diva Baara je členkou vokálneho kvarteta Yellow Sisters a je taktiež známa svojou účasťou v Hlase Československa, na ktorý reagovala kontroverzným projektom Mateřská.com, ktorý sa na internete pýši veľkými úspechmi. Talentovaná pesničkárka a textárka Bára Vaculíková je dcérou legendárnej speváčky a herečky Petry Černockej.

Nový singel mal hudobne na starosti producent Dalibor Cidlinský, známy spoluprácou so Slzou, Xindlom X a ďalšími interpretmi. Výpravný farebný klip s množstvom kabaretných prvkov, masiek a rytmov sa nakrúcal v medzinárodnom tíme na niekoľkých atraktívnych lokáciach, napr. v art decovom divadle Venuša na Švehlovke alebo na romantickom barokovom zámku Loučeň. Réžie sa ujala estónska režisérka Maris Saluments a kamery Dalibor Fencl a Martin Preiss, ktorý pôsobí v holywoodskych produkciách.

Pieseň Jen pro jednou je osobitá a energická spoveď ženy v elektroswingovom duchu. Diva Baara tu kriticky komentuje životný štýl, kde sa partneri navzájom vzďaľujú vďaka svojmu zameraniu na prácu a cieľavedomosť. Koľko z nás by si prialo, aby si partner či partnerka občas vypli telefón, prestali sa venovať Facebooku, e-mailom a Messengeru a radšej si spoločne vyrazili zatancovať alebo do kina…

Nový projekt Divej Baary zostáva pri ženských témach. S nadhľadom opisuje a zovšeobecňuje zabehnuté stereotypy rôznych, často vyhranených foriem partnerských vzťahov. Zaujímajú ma vzťahy a cítim nutkanie vyjadrovať sa k nim prostredníctvom hudby. Inšpirujú ma príbehy silných žien. Ako feministka v pravom slova zmysle sa ale necítim, opisuje svoju motiváciu Diva Baara.

Vydanie singla zaštítilo vydavateľstvo Tranzistor v spolupráci so Supraphonom. Čoskoro bude nasledovať Bářina autorská platňa na pomedzí popu, jazzu a intímneho pesničkárstva s prvkami elektroswingu, ktorá by mala vyjsť v kooprodukcii so spomínanými vydavateľstvami už túto jeseň.