Dominika Mirgová vydá nový album

Dominika Mirgová predstavuje svoj nový singel a videoklip Vzduch. Prostredníctvom zvukovo i vizuálne emotívnej hudobnej novinky oficiálne vstupuje do novej éry svojej umeleckej kariéry. Zároveň oficiálne prezrádza názov i dátum vydania svojho pripravovaného albumu.

Dominika Mirgová sa vracia po dvojročnej albumovej odmlke. So zimomriavkovou hudbou, s textami, v ktorých si každý nájde svoj vlastný príbeh a s posolstvami, ktoré sa fanúšikom dostanú pod kožu. Atraktívnejšia, ženskejšia, autentickejšia a viac sexy než kedykoľvek predtým. S novým zvukom, s novým manažmentom, s novým videoklipom a predovšetkým. s novým albumom. Dominika Mirgová odkazuje svojim fanúšikom: Toto som ja.

V poradí štvrtý štúdiový album Dominiky Mirgovej dostal názov Toto som ja. Ako prezrádza, práve tento album sa stal akýmsi symbolickým vyvrcholením hľadania jej pravého umeleckého ja. Momentálne prežívam najkrajšie hudobné obdobie za celú svoju kariéru, vyznáva sa speváčka. Konečne robím hudbu, akú som vždy chcela. V každej pesničke je kus zo mňa. Na tomto albume sme veľmi tvrdo pracovali. Každú jednu vec si môžem púšťať dookola a neomrzí ma.

Podľa Dominikiných slov sa až na tomto albume bez akýchkoľvek obmedzení prejavila jej skutočná umelecká osobnosť, a práve to ju napokon ovplyvnilo pri výbere názvu Toto som ja. Zároveň, však prízvukuje, že ako umelkyňa je vďačná i za všetky svoje predošlé albumy, keďže práve tie ju priviedli krok po kroku tam, kde je dnes. Každý jeden album má v sebe kus Dominiky. No nebolo to vždy to pravé, to čo som chcela robiť. Aj keď občas pokusy boli a niektoré veci vyšli super. No na tomto albume je 14 vecí a za každou jednou si stojím!

Štúdiovka, ktorá oficiálne vyjde 24. apríla, sa rodila od októbra 2018 v štúdiu Overground a spojila na nej sily pätica silných mien slovenskej producentskej scény: Hoodini, Marek Šurin, Adiss, Grizzly a len Echo. Na finálny koncept albumu dohliadal ako výkonný producent Adiss, ktorý zároveň pomáhal Dominike s písaním textov k niektorým skladbám. Pre žánrovú pestrosť vymyslela speváčka vlastný názov pre žánrové zaradenie – HitPop, v ktorom sa miesi pop, r´n´b i hip hop, alebo tiež dospelá hudba pre každého so zrelšími textami a názormi.

Speváčka aktuálne spolu s novými informáciami uvoľnila i singel s názvom Vzduch a videoklip k nemu. Hlavným motívom skladby Vzduch je zakázaná láska. Každý si v tom môže nájsť čokoľvek. No ja som sa v poslednej dobe dosť často stretávala s príbehmi, keď sa človek popri svojom vzťahu zamiloval do niekoho iného, alebo im lásku nedopriali iní, alebo sa stretli v zlom čase, vysvetľuje Dominika, ktorá si okrem spevu v novom singli aj zarapovala, a ako priznáva, naozaj si to užila: Na hip hope som vyrastala, a preto mám k nemu veľmi blízko. Mrzelo ma, že som ho v sebe nerozvíjala,  preto momentálne považujem svoju tvorbu za najlepšiu, lebo toto som skutočná ja.

Spoločne s uvedením videoklipu speváčka štartuje predpredaj albumu Toto som ja i predaj novej kolekcie svojho oficiálneho merchandisingu. Fanúšikovia si môžu predobjednať album i merchandise už teraz na jej webe.