Dommo premiérovo

Slovenská hudobná scéna víta nového pesničkára. Spevák a gitarista Dominik Dommo Gajdošech vydáva svoj prvý sólový singel Vráť sa len so mnou, na ktorom spolupracoval so známym hudobným producentom Adamom Kurucom. Dommo sa po rokoch pôsobenia v rockabilly kapelách The Cellmates a Druhá doba hlási s piesňou s folkovým nádychom, ktorej dominuje akustická gitara.

Zaujíma ma ako veci vznikli, z čoho sa vyvinuli a podobne tomu bolo aj v hudbe. Na začiatku som cítil, že to je tá správna cesta. Venovať sa tradičným žánrom ako blues alebo country a skúsiť sa niečo naučiť od umelcov, ktorý stáli pri zrode novodobej populárnej hudby. Neskôr začala byť pre mňa výzva tvoriť piesne s moderným, súčasným zvukom, v ktorých je však cítiť vplyv hudby, na ktorej som vyrastal. Som rád, že sa podarilo vytvoriť niečo nové a svieže s originálnym zvukom. Verím, že podobný pocit budú mať aj poslucháči, teší sa Dommo.

Moja predstava bola urobiť energickú a rytmickú pieseň. Marianne som poslal demo, ktoré ju inšpirovalo. Nahrávali sme v kamarátskej atmosfére. Mali sme jasnú predstavu, čo ideme robiť, takže celé sa nám to podarilo dať dokopy za necelý deň. Okrem gitár som nahral aj mandolínu, ktorej zvuk sa tam jednoducho pýtal, takže som sa musel na ňu rýchlo naučiť hrať. Refrény podporila vokálom Marianna, ktorá je okrem iného aj výbornou speváčkou. Pôsobím v základnej umeleckej škole, v mladom kolektíve plnom kreatívnych ľudí. Takže vďaka patrí aj mojej ďalšej kamarátke a kolegyni Laure Poláčkovej, ktorá mi pomohla rozpísať spevy, opisuje Dommo spoluprácu aj s mladou umelkyňou Vranou Mariannou.