Dommo spomína na detstvo

Spevák a gitarista Dominik Dommo Gajdošech prichádza s novou skladbou Fotky. Hudbu zložil sám, text má na konte Vrana Marianna. Novinka prichádza po debutovom singli Vráť sa len so mnou, ktorý vyšiel minulý rok.

Proces tvorby sa u mňa začína hudobným nápadom, ktorý ďalej rozvíjam. Ak má správnu emóciu, prichádza na rad text. Tým, že som obklopený doma deťmi, ktoré si väčšinou spievajú so mnou, pripomenulo mi to moje detstvo, pretože sme mali hudbu takisto na dennom poriadku. Oslovil som preto Vranu Mariannu, či by skúsila vytvoriť text, ktorý spojí generácie. Marianna to výborne vystihla a situáciu, kedy sedíme doma, mladí, starí a pozeráme fotky, pozná každý z nás. Sú to krásne chvíle, niekedy aj celé poobedie v kruhu rodiny a práve o tom je táto pieseň, prezradil Dominik Dommo Gajdošech.

Klip je v podstate zachytenie procesu maľby obrazu. Vytvorila ho moja kamarátka a výtvarníčka Miriama Jakubcová, ktorá sa aktuálne venuje najmä digitálnej maľbe s detskou tematikou. Krásne to spolu zapadlo, konštatuje s Dommo.