Dua Lipa ovládla nominácie na Grammy

Americké ceny Grammy sa budú rozdávať poslednú januárovú nedeľu v Los Angeles. Kto je favoritom? Najviac nominácií získali Dua Lipa, Roddy Ricch, Beyoncé a Taylor Swift. Uchádzať sa budú o víťazstvo v šiestich kategóriách.

Dua Lipa tento rok vydala skvelý album Future Nostalgia, ktorý nielen britské médiá považujú za popovo dokonalý. Album ponúka nový pohľad na disco hudbu a definuje nový zvuk pre pop aktuálnej dekády. Niet divu, že sa Future Nostalgia objavuje medzi uchádzačmi o tituly Album roka a Najlepší popový album. Pilotný singel Don’t Start Now figuruje medzi kandidátmi na Nahrávku a Skladbu roka a tiež Najlepší sólový výkon v pope. A okrem toho si Dua Lipa pripísala pomyselný bod aj ako spoluautorka a interpretka piesne Un Dia (One Day), na ktorej sa zišla s J Balvinom a Bad Bunnym (kategória Najlepší popový výkon dua alebo skupiny).

Skladbu roka môže mať aj talentovaný rapper Roddy Ricch, ktorého The Box patrí k vôbec najstreamovanejším položkám roku 2020. Mladík z Kalifornie sa ako hosť objavuje tiež v hite Rockstar (Nahrávka roka) a štyri ďalšie nominácie si pripísal v žánrových kategóriách.

Ceremoniál budú s napätím sledovať aj Coldplay (Album roka za experimentálnu platňu Everyday Life), Post Malone alebo Billie Eilish. Sklamaný je naopak The Weeknd, ktorý vyšiel z nominačného večera prekvapivo naprázdno.